Etiketa: rinas

O Belinda, pse s’bëhesh si Meta?
Nga Ardit Rada Ka ndodhur një akt i paprecedentë sot në Rinas. Mirë e tha një gazetare në kronikën e një televizioni se kjo s’kish ngjarë as në vitin 1997. Por i vuri ‘bishtin’ gabim se sipas s...
Pezullimi i fluturimeve në Rinas, reagon Meta: Ndërprerja e punës nuk është zgjidhje!
Presidenti Ilir Meta në një reagim zyrtarë në rrjetet sociale thekson se është shumë i shqetësuar në lidhje me situatën që po zhvillon ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore. Meta theks...
Bllokimi i trafikut ajror/ Balluku paralajmëron: Do të marrim masa të rëndësishme ligjore, nuk do të jenë të mira për askënd. Thirrje Metës…
Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëron se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore. Balluku thotë se masat nuk do të jenë të...
Ministrja Balluku nga Aeroporti i Rinasit: Kontrollorët bëjnë vetëm 43% të trafikut normal! Nga 4400 dollarë rroga u ka shkuar 2400 dollarë
Nga Aeroporti i Rinasit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me kontrollorët e trafikut ajror, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kom...
Mbërrijnë rreth 7 mijë doza të Pfizer, pjesa e parë e 22 mijë dozave! Rama: Lëvrohen deri në 20 prill! Brenda 10 ditësh marrim edhe 50 mijë vaksina ruse
Mbrëmjen e sotme ka mbërritur në vendin tonë vetëm pjesa e parë e 22.230 dozave të vaksinës Pfizer që pritet të vijnë deri më 20 prill. Në Rinas sot kanë ardhur rreth 7 mijë doza. Lajmin e bën me ...
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 20 fluturime të konfirmuara për të hënën
Tirana International Airport konfirmoi 20 fluturime për nesër, 29 mars 2021. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi d...
Nisin fluturimet direkte me Dubain, pasagjerët e parë mbërrijnë në Rinas
Ditën e sotme kanë nisur fluturimet direkte nga Shqipëria në Dubai. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klozi priti në aeroportin e Rinasit qytetarët e parë që mbërritën nga Dubai, të cilëv...
Provë sigurie për bombë në Rinas/ Evakuohen punonjësit dhe pasagjerët në aeroport
Një test i befasishëm për bombë ka bërë që aeroporti i Rinasit të evakuohet.  Testi bëhet nga Autoriteti i Aviacionit Civil në bashkëpunim me Policinë e Shteti, për të provuar gatishmërinë në...
Aeroporti Rinas/ Ndalohen fluturimet me Vjenën deri në 31 korrik, të shikojmë për më vonë.
Aeroporti i Rinasit njofton se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020. Në një postim në rrjete sociale, Aeroporti i Rinasit shkruan se kjo ka ardhur pas...
Rifillojnë flututrimet nga Rinasi/ TIA: ‘Nisjet ende të kufizuara’.
Rinisin fluturimet ne Aeroportin “Nene Tereza”. TIA ka njoftuar se diten e sotme rifillojne fluturimet nga Vjena, Beogradi, nga Athina dhe nje fluturim riatdhesimi nga Frankfurti. “Ndërkohë, ni...
Faqja 3 prej 612345...E fundit »