Etiketa: rusi

Një vullkan në Rusi zgjohet pas 250 vjetësh. VIDEO
(FOTO: Pamje nga vullkni Kamabalni)/ Vullkani Kamabalni në Kamçatka në Rusi, ka nisur të hedhë hi për herë të parë pas 250 vjetësh që nga aktiviteti i fundit. Kambalni, 2.156 metra mbi nivel...
‘Nuk ka prova për marrëveshje të fshehtë” në fushatën e Trump me Rusinë.
Kryetari i komitetit të kongresit mbi inteligjencien tha se nuk ka parë “asnjë provë” që presidenti Donald Trump gjatë fushatës zgjedhore presidenciale 2016 të ketë komplotuar me Rusinë. Duke u...
“Kinezi” Huntsman, në postin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Rusi.
(FOTO: John Huntsman, dduke ffolur kundër Trump në fushatë. Zgjidhet ambasador i Trump në Rusi)/ Johne Huntsman, ish-guvernatori i Utahut, dhe ish-ambasadori amerikan në Kinë, ka pranuar ofertë...
Trump, për Botën ka ardhur, akoma pa ardhur në Shtëpinë e Bardhë!
  Sipas gazetës amerikane “Washinton Post” ambasadori i Rusisë në Shtetet e Bashkuara, Sergey Kislyak, ka ftuar zotin Donald Trump në Konferencën për Paqe me Sirinë që do të mbahet në Asta...
Tanke dhe trupa amerikanë zbarkojnë në Poloni. Janë një kërcënim për ne!- thotë Rusia
(FOTO: Poloni, mbërrijnë 80 tanke, 300 trupa dhe qindra maikna të blinduara amerikane)/ Rusia thotë se thënë se ardhjen e më shumë se 3,000 ushtarë amerikan në Poloni e shikon si një kërcënim p...
Ndërhyrja ruse: Shërbimet e fshehta amerikane paraqesin provat. Luftra iddiote!
(FOTO: James Clapper- drejtor i Inteligjencies Amerikane (DNI)/ Nga Anne RENAUT/  Në foto: Kreu i shërbimeve inteligjente amerikane (DNI) James Clapper, më 7 shtator 2016 në Uashington A ...
Çfarë tha Putin në urimin për Trump?! VIDEO
Sipas  amerikanes  “Liberty Writers News”, Putin ka thënë se Hillary kërkonte të shkaktonte Luftë Botërore. Pas kësaj ai thotë “Zoti e bekoftë Trump që e mbajti (Hillary-në) jashtë kësaj skene. ...
Sulmet kibernetike në shërbim të pasigurisë politike – E ka radhën Evropa?
  (Foto: Presidenti Vladimir Putin gjatë një konference për shtyp, më 28 dhjetor 2016, në Kremlin, Moskë).   Vëzhgues të shumtë mendojnë se objektivi i ndërhyrjes ruse synonte k...
Rusia dyshohet për pirateri informatike ndaj OSBE-së
  (Foto: Gjatë një inspektimi të OSBE-së në Gorlovka në rajonin Donetsk, Ukrainë, 15 dhjetor)/. Nga Blaise Gauquelin /Korrespondente e Le Monde në Vienë/ Organizata me bazë në Vjenë,...
Rusia dhe Turqia bien dakord për armëpushim në Siri – nga sonte në mesnatë
Armëpushimi  hyn në fuqi sonte në mesnatë, në të gjithë vendin Moska dhe Ankaraja kanë rënë dakord mbi një plan për ta zgjatur armëpushimin e vendosur këto dy javë në Aleppo në të gjithë Sirinë...
Faqja 10 prej 12« E para...89101112