Etiketa: serbia

Joe Biden i kërkon Vuçiçit ‘njohje të ndërsjelltë me Kosovën’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden i ka kërkuar presidentit serb, Aleksander Vucic, njohjen e Kosovës. Këtë ai e ka bërë në një letër urimi, drejtuar Vuçiç, në ditën e ...
HAXHIU PËR VAKSINIMIN E QYTETARËVE NË VERI TË KOSOVËS/ HOTI U DORËZUA SI KURTI PARA SERBISË
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka folur për iniciativën e Serbisë për t’i vaksinuar qytetarët në Veri të Kosovës, veprim që sipas haxhiut është dorëzim para Serbisë, njof...
Sondazh: Serbët pro fillimit të luftës në Kosovë, paraqiten edhe vullnetarë për të luftuar
Hulumtimi i fundit i opinionit publik nga Qendra Beogradase për Politika të Sigurisë i publikuar të premten ka zbuluar se qytetarët serbë nuk e përjashtojnë luftën dhe intervenimin ushtarak në Kos...
“I neveritur nga deklarata e ministrit serb”, Rama: Çlirimtarët janë në Kosovë, kriminelët në Beograd
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së ministrit serb Aleksandër Vulin. Gjatë një komunikimi me gazetarët Rama tha se Serbia nuk mund të hapë gojën se sa ka avancuar Shqipëria në m...
Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Washington asgjë befasuese, ri-angazhim çështjesh të njohura
Tim Judah analist për çështjet  e Ballkanit  në revistën Britanike ‘The Economist’ thotë për Top Channel se pikat e  marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, janë një  ri-angazhim për të normaliz...
Kjo grirja e sallatës në Tiranë rreth asaj që ndodhi në Uashington…
Nga Denis Dyrnjaja Kjo grirja e sallatës tani, sidomos në Tiranë për atë ndodhi në Washington të përzien barkun. Të gjithë ata që sulmuan Trumpin dhe të dërguarin e tij Richard Grannell, sot...
Marrëveshja Kosovë- Serbi/ Ambasadorja amerikane në Shqipëri: Hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka vlerësuar dhe përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar sot mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Ajo thotë se marrëveshja për normalizim eko...
Hap pas hapi në Shtëpinë e Bardhë me marrëveshjen Kosovë- Serbi, ja çfarë po ndodh.
Koment/ Më shumë se kurrë më parë, në 20 vjet, Kosova e Serbia janë afruar drejt një marrëveshjeje të madhe, e cila po pritet që formalisht të jetë me përfitime ekonomike. Dje kanë ndodhur shum...
Presidenti Trump do të jetë i pranishëm në marrëveshjen Kosovë- Serbi në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë të premten, është bërë e ditur në një njoftim të Shtëpi...
Takimi Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë shtyhet për 4 shtator, mund të marrë pjesë vetë presidenti Trump.
Zëri i Amerikës mëson se është shtyrë për dy ditë takimi i paralajmëruar për dy shtator ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Burimet e Zërit të Amerikës nuk dhanë ndonjë hollësi...
Faqja 1 prej 41234