Etiketa: shendeti

Ju thoni shprehjen ‘mjeku human’…Në çdo 5 minuta mjekët vrasin një njeri.
Askush nuk shpjegon pse thotë për mjekun ‘human’. Po të bëni pyetje më të thella, do të formuloni jo fjalën ‘human’, por ‘vrasës’. Miliona vetë sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë bëhen ...
Merkel thotë jam ‘shumë mirë’ pavarësisht nga dridhja e tretë. Mund ta zëvendësojë zëvendës- kancelari.
AFP Berlin (AFP) - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka insistuar se ajo ishte "shumë mirë", pavarësisht se kishte vuajtur herën e tretë të dridhjeve në më pak se një muaj të mërkurën, që ngjal...
Doktori i Donald Trump: Presidenti gëzon ‘shëndet shumë të mirë’.
Mjeku i Presidentit Donald Trump, Sean Conley tha se presidenti është “me shëndet shumë të mirë” pas një vizite ditën e Premte. “Ndërsa raporti dhe rekomandimet po finalizohen, jam i lumtur të ...
Paracetamoli dhe ibuprofeni, vjen ilaçi që i kombinon ato
Paracetamoli dhe ibuprofeni nuk janë e njëjta gjë, por shpesh ato përdoren njësoj:tani vjen një ilaç që do të kombinojë dy veprimet Nga: Elisabetta Esposito / Dilema ndërmjet pirjes së parac...
Spermidina, eliksiri i jetës së gjatë: ja ku ta gjejmë
Spermidina është quajtur eliksiri i ri i jetës së gjatë: Kjo substancë gjendet në shumë ushqime, shumë prej të cilave edhe shumë të zakonshme   Spermidina është një aleat themelor për s...
Çfarë mund t’i bëjë i nxehti trupit tuaj?!
1.Djersitje Është sistemi juaj I ftohjes natyrale. Trupi juaj shtyn djersën në sipërfaqen e lëkurës. Ndërsa ajri e thith atë (avullim),largon nxehtësinë dhe ju freskon. Kjo funksionon më mirë n...
Të bësh këto 5 gjëra çdo ditë do të të bëjnë të ndihesh më i lumtur
Nga Saundra Jain, MA, PsyD, LPC Si e kuptoni nëse jeni të lumtur? Pyetje e vështirë për t'u përgjigjur, apo jo? Çfarë kuptimi ka lumturia për ju? Një pyetje edhe më e vështirë për t'u përgjigju...
Donald Trump ka shëndet të shkëlqyer, ‘gene të pabesueshëm’ që vetëm zoti i bën/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë.
“Unë mendoj se do të jetë shumë mirë për punën gjatë gjithë këtij mandati  dhe për një mandat tjetër nëse zgjidhet”. Dr. Jackson. Dr. Ronny Jackson i Shtëpisë së Bardhë vlerëon Donald Trump dhe fol...
‘Pen’, një pajisje dore, mund të identifikojë kancerin në 10 sekonda.
Një pajisje dore mund të identifikojë indet kanceroze në 10 sekonda- sipas shkencëtarëve në Univeristetin e Texas në Shtetet e Bashkuara. Ata thonë se pas kësaj mund të bëhen ndërhyrjen kirurgj...
TRITAN SHEHU: TEATRALITET PER TE MASKUAR DESHTIMIN E “SHËDETËSISË FALAS”!
Marrë nga Facebook/ Dje Zoti Rama kërkoi te “trukojë” kolapsin e politikave te tij shëndetësore me disa foto e imazhe te qendrës se sterilizimit dhe instrumenteve kirurgjikale!! Se pari Qend...
Faqja 1 prej 212