Etiketa: shengjin

Çfarë mbeti në Shëngjin pas zjarrit të vënë me dorë? Tym, frikë, rrezik.., turistët u larguan
Rreziku maksimal që vinte nga zjarri i paparë në pyllin e Shëngjinit, tashmë duket se është ulur. 200 forca kanë punuar gjithë natën kundër flakëve. Edhe pak shi ka rënë gjatë natës në atë zonë. ...
I FUNDIT/ Zjarri në Shëngjin, 200 efektivë në luftë me flakët. FOTO
Zjarrfikësit në Shëngjin të Lezhës po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhj...
Në Shëngjin lirohen 2800 m2 plazh, 7 bisnesmeë vihen nën hetim.
Policia e Shtetit vijon aksion në gjithë vijën bregdetare për të liruar plazhet nga abuzuesit. Në aksionin në Shëngjin, policia ka liruar rreth 2800 metra katror plazh të zaptuar në mënyrë të p...
I kthehen publikut 3500 metra katror plazh; zyrtarët e Bashkive dërgohen në procedurë penale
Pas aksionit të ndërmarrë në Ksamil dhe në Lezhë për pastrimin e hapësirave të plazhit, stacioni i radhës ka qenë Durrësi. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”, burime zyrtare nga policia bene ...
Një aksident i frikshëm sapo ka ndodhur në Shëngjin; humb një jetë
Sipas burimeve nga Policia e Lezhës, mësohet se rreth orës 21:06 është marrë njoftim se në Shëngjin, në vendin e quajtur Ura e Merrxhanit, mjeti tip Golf 4 me targa AA 995 BV ka dalë nga rruga ku ...
Mbrëmë në Shëngjin/ T’i kenë djegur shtëpinë për hakmarrje?…
-Pjetër Prela kishte denoncuar skandalin e tjetërsimit të pronave- Gjatë natës është djegur një lokal në Shëngjin tek zona e njohur si ‘Rana e Hedhun’. Mësohet se lokali është në pronësi të ...
LEZHA PO E PËSON MË KEQ POST- DIMRIN SIBERIAN
(FOTO: Ura e shembur mbi shtratin e vjeter te lumit Drin)/ Lezha dhe zona përreth po përjetojnë ‘vuajtjen’ pas ditëve të të ftohtit siberian, që sapo kaluan. Në Shëngjin, një erë e fuqishme ...
Dëshmitarët: Dy djemtë e Lezhës u plagosën nga nipat e politikanit
Dëshmitarët i shkruajnë zotit Berisha: I pari: “Mirembrema zoti Berisha! Ska nje ore qe ne Shengjin ndodhi nje ngjarje ku u plagosen 2 djem te mrekullueshem nga dora e familjes kriminele ,Fa...
Na ishte “Rana e Hedhun’, që sot mund të quhet “Rana e Zjarrit”
Një zjarr i përmasave shumë të mëdha ka rënë në pishat dhe pemët e tjera rreth plazhit me emrin “Rana e Hedhun’ në Shëngjin- Lezhë. Ky është një plazh i frekuentuar nga shumë turistë në gjithë ...
Updated/ Zjarr në Shëngjin; rindizet sot dhe po rrezikon hotelet
Zjarri ka nisur që të Mërkurën në mbrëmje, por gjatë natës është nxitur akoma më shumë nga era e fortë. Pishat e Shëngjinit, në afërsi të Portit, u vunë nën pushtetin e zjarrit, duke rrezikuar edh...