Etiketa: shperthim

Prapë shpërthim pranë një kishe në Colombo, Sri Lanka
Një shpërthim i ri i dhunshëm ka ndodhur pranë Kishës së Shenjt Antonios në Colombo, kryeqyteti i Sri Lanka. Në një stacion autobusi, policia gjeti 87 detonatorë Nga: Gabriele Laganà / Sipas...
Shpërthimi i autocisternës afër Bolonjës ka shkaktuar katastrofë në Itali; deri tani 2 të vdekur e 67 të plagosur.
  Shpërthimit i një autocisterne në zonën Borgo Panigale, në Bolonja ka lënë të vdekur dy persona dhe plagosur 67 të tjerë, 14 prej të cilëve në gjendje të rëndë raportojnë mediat italiane...
Nis sitina e ‘nxehtë’: Vlora zgjohet me dy shpërthime me tritol
Vlora është tronditur në orët e para të mëngjesit, ku dy shpërthime tritoli kanë pasuar njëra- tjetrën. Ngjarja e parë është shënuar në lagjen "Lirim", përballë Drejtorisë së Policisë vendore....
Shpërthim në një biznes pranë Ambasadës Amerikane. Akoma ekspertët nuk kanë përjashtuar lidhjen…
Në një terren banesash prapa selisë së Ambasadës së SHBA në Tiranë, sot në mëngjes ka ndodhur një shpërthim eksplozivi  në një biznes të vogël të riparimit të telefonave celular. Policia njofto...
FOTO: Shpërthim masiv në Leicester, Britani. Rrënohen dyqane dhe banesa- sipas policisë.
Forcat e Policisë kanë deklaruar një “incident madhor” pas një të dyshuari si shpërthim gazi  që ka shkaktuar shkatërrimin e dyqaneve dhe të pallateve në Leicester. Fotot e njëpasnjëshme tregoj...
Shpërthim në New York – moment dramatik, ISIS sulmon Manhattan-in
New York- u trondit sot nga një shpërthim terrorist me bombë nga një sulm që mendohet i frymëzuar nga ISIS. Shpërthimi ndodhi në stacionin hekurudhor afër ‘Times Square’. I dyshuari, i quajtur,...
Sulm mbi xhaminë në Sinai, Egjipt. 155 të vrarë.
Militantë të dyshuar kanë nisur një sulm me armë dhe bomba në një xhami në provincën veriore Sinai në Egjipt, duke lënë 155 të vdekur. Dëshmitarët thanë për mediat egjiptiane se sulmi ka ndodhu...
Shpërthim terrorist në stacionin e Metrosë në Parsons Green, Londër. VIDEO
(FOTO: Bomba e dyshuar u dogj brenda vagonit të trenit pas shpërthimit)/ Një “pajisje eksplozivi e improvizuar’ ka shpërthyer në vagonin e hekurudhës në jug- perëndim të Londrës në orët e para ...
Shpërthen armatimi i regjimit komunist në Përrenjas, pranë kufirit me Maqedoninë.
Disa mortaja dhe një granatë shpërthyen në një zonë që më parë ka shërbyer si repart ushtarak, në Përrenjas, afër kufirit me Maqedoninë. 15 hektarë tokë janë përfshirë nga flakët që shkaktoi sh...
Shpërthimi në Velipojë, fati shpëtoi familjen me 6 fëmijë nga Kosova. VIDEO
Sapo kishin mbërritur në Velipojë dhe kishin zënë apartamentin ku do të qëndronin gjatë ditëve të pushimit. Apartamenti ndodhej në katet e sipërme të lokalit dhe tek lokali do të merrnin çelësat, ...
Faqja 1 prej 212