Etiketa: sondazh

Më shumë se 6 në 10 amerikanë thonë se ndjehen më mirë pas 3 viteve të para të Trump.
William Cummings, USA TODAY WASHINGTON - Një sondazh i fundit i Gallup ka disa lajme inkurajuese për Presidentin Donald Trump ndërsa nxehet beteja e tij për rizgjedhje: më shumë se gjashtë në 1...
Sondazhi: Pothuajse gjysma e amerikanëve miratojnë sulmin ndaj gjeneralit Iranian Soleimani
Nga: ALANA MASTRANGELO Një sondazh i kohëve të fundit nga HuffPost-YouGov tregon se 43 për qind e amerikanëve miratojnë vendimin e Presidentit Donald Trump për të urdhëruar sulmin ajror që vrau...
Niveli i vlerësimit ndaj Trump është ngjitur në shkallën më të lartë në presidencën e tij/ Poll
Shkalla e vlerësimit ndaj Presidentit Donald Trump ka arritur në pikën më të lartë të presidencës së tij, sipas një sondazhi të ri të kryer nga Washington Post-ABC News, shkruan ‘The Hill’. Stu...
Sondazhi për zgjedhjet evropiane: 17% e vendeve për “populistët”
Sipas një sondazhi, per zgjedhjet evropiane,ne majin e ardhshem,partitë "populiste" duhet të fitojnë më shumë se 17% të vendeve të Asamblese të Strasburgut . "Euroskeptiket" do të shkojnë në sukse...
Trump, president kampion i pëlqimit të votuesve amerikan, “Faleminderit Amerikë!”, thotë Trump
  Raportuesi i përditshëm i sondazheve mbi performancën e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ”The Rasmussen Reports” në raportimin për ditën e Hënë tregon se 51 përqind e votave të votuesve...
GfK, Instituti gjerman i kërkimeve për publikun: Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 qershorit!
GfK, një kompani hulumtimesh dhe polle-sh, ka vrojtuar sjelljen e votuesve shqiptare në lidhje me zgjedhjet e përgjithshme 2017. GfK realizoi tre vrojtime të opinionit publik shqiptar në periud...
SONDAZHI/Ora News dhe IPR Marketing: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA. Video
Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme...
Sondazhi i tretë kombëtar- sipas Ora News. Ja si ndahen mandatet mes PS, PD dhe LSI
Televizioni Ora-News dhe IPR Marketing kanë publikuar sondazhin e tretë për zgjedhjet elektorale në të 25 qershorit. Ndryshe nga një javë më parë, këtë herë kemi lëvizje të votave. Ja çfarë ...
Aventurat në Zgjedhje: “Report Tv” i Bolinos e nxjerr Rilindjen që “qeveris e vetme”
(FOTO: Carlo Bolino dhe Edi Rama)/ Nga: L. Skiroi/ Televizioni Report Tv i Carlo Bolinos, ka financuar një sondazh me emrin 'Piepoli' alias Report Tv dhe e ka nxjerr Rilindjen fituese në zgj...
Ora News dhe IPR Marketing – Sot sondazhi i parë për zgjedhjet e 25 Qershorit.
Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 43% të votave. Rezultatet e sondazhit të p...
Faqja 1 prej 212