Etiketa: soreca

Lul Basha & Co shkelin ligjin dhe gjobiten për herë të dytë. Soreca: ‘Të gjithë duhet të zbatojnë rregullat’ njësoj kundër Virusit
Pasi një grup militantësh i PD, kryesuar nga Lullzim Basha, u kapën në shkelje të ligjit dje në Durrës dhe u proceduan administrativisht; prapë sot një grup prej disa militantësh të kryesuar nga B...
BE jep 50 mln euro për luftën ndaj COVID-19/ Rama: Zoti i shqiptarëve është i madh; Soreca: Ja si ndahen
Në vijim të betejës me koronavirusin, Bashkimi Europian i jep Shqipërisë 50 milionë euro. “Bashkimi Europian i akordon shqipërisë 50 milionë euro për luftën kundër covid-19. Zoti i shqiptarëve ...
BE gati të ndihmojë Shqipërinë pas shpërthimit të COVID-19/ Një vendim pozitiv për negociatat
Bashkimi Evropian është gati për t’i dhënë mbështetje Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, pas shpërthimit të COVID-19, deklaron ambasadori Luiggi Soreca. “BE-ja është e gatshme të ...
Rindërtimi: SHBA dhe BE në krah të Shqipërisë, ‘ Shpenzimet do të jenë transparente!’.
Kryeministri Edi Rama mblodhi sot Komitetin Shtetëror të Rindërtimit, ku ishte e pranishme edhe vetë ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Juri Kim. Kjo e fundit deklaroi se do të je...
Meta ironizon ambasadorin Soreca: ‘Kemi ndërkombëtarë që merren me gjëra më të mëdha se Kushtetuta, ndjekin paranë!’
Në një intervistë të dhënë ditën e djeshme z. Meta etiketoi me ironi si “heroinë të reformës” ish-ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin. Gjithashtu, Presidenti përfshiu në këtë vorbull...
Soreca me Di Maion në Vorë: ‘Italia që nga dita e parë pranë Shqipërisë!’
Ashtu siç u lajmërua edhe dje ministri i jashtëm italian Luigi di Maio ka mbërritur në Shqipëri ku ka vizituar edhe Vorën. Ambasadori Soreca shkruan në twitter se që nga dita e parë kur ra tërm...
Tërmeti/ Soreca: BE do të ndihmojë Shqipërinë për t’u rindërtuar
Ambasadori Luiggi Soreca në një konferencë për shtyp ka folur për situatën pas tërmetit në vend. “Dhimbja juaj është edhe dhimbja jonë”, tha Soreca, ndërsa shtoi se tashmë duhet bërë një vlerës...
BE: Ja tre fazat që po ndjekim për mbylljen e plagës së tërmetit në Shqipëri/ Soreca.
I dërguari i Komisionit të Këshillit të Evropës në Shqipëri, Luiggi Soreca, sot ka njoftuar mbi hapat që do të ndjekë BE për shërimin e plagëve të tërmetit në Shqipëri. Ai tha se ekipet e Bashk...
BE u bën thirrje të rinjve: ‘Qëndroni në Shqipëri, së shpejti hapen negociatat!’
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luiggi Soreca, në ditën e parë të shkollës ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë. “Duket të keni besim te Shqipëria ashtu siç kam unë. Shqipëria do të...
BE mbi Teatrin: ‘Ndërtesë e re apo jo!?, kjo i takon qeverisë. Por çështja është politizuar’.
Përfaqësuesi i delegacionit të BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar, që është kthyer sërish në temën kryesore të ditës dhe më të diskutuarën. Soreca e ka konside...
Faqja 1 prej 3123