Etiketa: sulmi

Sulm mbi Krishtërimin në Sri Lanka: Më shumë se 207 të vrarë në kisha dhe hotele. VIDEO
Të paktën 207 persona janë vrarë dhe 450 të tjerë janë plagosur në shpërthimin mbi kishat dhe hotelet në Sri Lanka, sipas policisë. Tetë shpërthime u raportuan, duke përfshirë kishat në Negombo...
Sulme ajrore mbi Siri: Shtetet e Bashkuara dhe aleatët nisin sulmin në qendrat e armëve kimike.
Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, dhe Franca kanë nisur bombardimet mbi  objektivat e shumëfishta qeveritare në Siri herët në mëngjes gjatë një operacioni që ka për objektiv qendrat ku nd...
Sulmi në Londër: Ja edhe emri i vrasësit të tretë.
  Vrasësi i tretë kundër njerëzve në London Bridge quhet Youssef Zaghba, një Marokeno- Italian. Të lindurit në Pakistan Khuram Butt, 27 vjeç, dhe Rachid Radouane, 30 vjeç, të dy banorë ...
Policia zbulon emrat e dy vrarësve në sulmin e Londrës.
(FOTO: Khuram Butt, majtas, ishte i njohur nga Policia. Djathtas: Rachid Redouane)/ Dy nga tre xhihadistët që shkaktuan terrorin në Londër të shtunën në mbrëmje, janë “emëruar” nga Policia. ...
Paris, Champs Elysees: ‘Gratë e trishtuara të policëve’ protestojnë kund dhunës.
Më shumë se 100 bashkëshorte dhe partnere të policëve kanë protestuar në Paris kundër sulmit mbi policët ku u vra një oficer policie dhe u vra një tjetër në Champs Elysees. Gratë e mërzitura të...
Terrori në Paris: Autori i sulmit ishte “në vëmendjen e anti-terrorit”.
(FOTO: Shumë francez po shprehin solidaritet me oficerin e vrarë të Policisë)/ Personi i armatosur që qëlloi për vdekje mbi një polic dhe plagosi një tjetër të Enjten në Paris, është identifiku...
Tillerson: ‘Hapa të tjerë’ për të larguar presidentin Assad nga pushteti në Siri.
Të Ënjtën, Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson tha se “hapa të tjerë janë në rrugë” për të formuar një koalicion ndërkombëtar për të larguar nga pushteti presidentin e Siris...
Bota mbi sulmin/ Polonia, Franca dhe Turqia mbështesin Amerikën në sulmin mbi Siri
Një zëdhënës i qeverisë Polake tha se Polonia e mbështeti sulmin, duke thënë se SHBA është garantues i paqes në botë. Kryeministri Kurtulumus i Turqisë tha e mirëpriti aksionin. Ai i tha për...
47 kompani amerikane bashkohen kundër Breitbart News- media afër Trump.
(FOTO: Logo që përdoret kundër Breitbart është identike me logon e përdorur nga Partia "Pantera e Zezë" në vitin 1959, dhe nga majtistët Marksistë)/ Një përdoruesi i Twitter-it që shkruan me ur...