Më shumë se 100 bashkëshorte dhe partnere të policëve kanë protestuar në Paris kundër sulmit mbi policët ku u vra një oficer policie dhe u vra një tjetër në Champs Elysees.

Gratë e mërzitura të policëve marshuan në qytet dy ditë pasi Xavier Jugelé u qëllua dy herë në kokë nga një kriminel, Karim Cheurfi.

Përveç kësaj, policët hodhën gaz lotsjellës pas një demonstrate të trade-unionit në Parisin lindor, ku bënë thirrje për ‘raund të parë social’ në votime.

France shkon nesër në zgjedhje.

/Veritas.com.al/