Etiketa: teatri

BERLIN- TIRANË, 1920
Frrok Çupi Po kapen herë në një fije, herë në tjetrën, për të krijuar kaos. Pse duan ta hedhin ngrehinën që mbajmë mbi kokë në këtë vend? Asgjë nuk kanë të qartë ‘pse?’; mendoj se as për të ...
Pranë Teatrit Kombëtar protestohet, Rama inspekton punimet në Teatrin e Operas dhe Baletit
Sot ne ora 16. 30 nje shoqate Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit, qe ishte formuar qekur Teatri i vjeter ishte me kembe e duhej mbrojtur, ka therritur nje miting proteste kunder shembjes se eteatrit...
Veliaj prezanton Teatrin e Ri: Do të jetë 8 mijë e 930 m2, sa 6-fishi i të vjetrit, taracë me teatër veror, skenën më të madhe në Shqipëri.
Kryebashkaki i Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar Teatrin e Ri Kombëtar dhe parametrat që do të ketë ai. Sipas Veliajt, Teatri i Ri do të jetë 8 mijë e 930 metra katrorë, 6- fishi i të vjetrit...
SPAK: Hetimet tona mbi Teatrin nuk kanë lidhje me shembjen e tij.
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit, SPAK, ka nisur hetimin për kallëzimin që Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe nënkryetarit Arb...
Policia: Një ditë pas përplasjes së aktivistëve me Policinë ‘për Teatrin: U lënduan 7 efektivë, arrestuam 7 persona
Një ditë pas shembjes së Teatrit të vjeter ne Tirane, dhe përplasjes se aktivisteve politik e te teatrit me policine, Policia  njofton se ka arrestuar 7 persona për kundërshtim të forcave të rendi...
Dita pas shembjes së të vjetrit/ Rama, ja projekti i Teatrit të ri. Nesër do të flasë vetë vepra e përfunduar!
Një ditë pas shembjes dhe tensioneve të forta të krijuara mes policisë dhe artistëve e opozitës, kryeministri Edi Rama e nis këtë të hënë me një mesazh për Teatrin Kombëtar. Teksa publikon fo...
Flutura Acka demaskon Kryemadhin: Na tradhëtoi, mbrëmë na tha ikni, se nuk është nevoja të rrini te Teatri
Shkrimtarja Flutura Açka ka akuzuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, se i ka tradhtuar dhe ka lejuar me qëllim prishjen e Teatrit Kombëtar. Me anë të një statusi në Facebook, Açka shkruan ...
Ilir Meta muroset në murishte të Teatrit..!
  Shkruan Sokol Pepushaj Presidenti ynë i kapërcen logjikat e pritshmërive njerëzore, sa herë afrohen pranga për hajdutët. Arrogancë me elegancë, dashuri më helmeta, qetësi me zë të ala...
“Partitë politike fërkojnë duart”, Veliaj flet pas sinjaleve të Bashës
  Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka reaguar pas mesazhit të kryeministrit Rama. Ai thotë se në një negociatë nuk mund të marrësh gjithçka, por ka kërkuar nga partitë politike që të mos krijoj...
Rama: ” Je aktor, por nuk ke të drejtë të shash e të shpifësh… Unë nuk ka lidhje me punët e zeza, që thoni ju”
Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një mesazh regjisorit të njohur Edmond Budina, një prej zërave më të fortë në mbështetje të Teatrit Kombëtar dhe kundër shembjes së tij. Rama i shkruan se...
Faqja 3 prej 1012345...10...E fundit »