Etiketa: teatri

BE: Akuzat e ‘Teatrit’ janë shpifje dhe të pabazuara!’
Bashkimi Europian (BE) ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e bëra nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundrejt ambasadorit Luigi Soreca. Akuza të pabaza dhe shpifje i ka quajtur BE, teksa thekson...
Kallëzimi në SPAK i Aleancës për Teatrin ndaj Luigi Soreca-s, është blof! Kreu i delegacionit të BE ka imunitet diplomatik!
Koment/ Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka dorëzuar sot në SPAK një padi për ambasadorin e Bashkimit Europian, Luigi Soreca, të cilin e akuzon se ka tentuar që të ushtrojë ndikim te Gj...
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit në SPAK ambasadorin Soreca
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar sot në SPAK padinë e saj në adresë të ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. Në padi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkon zbardhjen e takimit m...
Erion Veliaj për Report Tv: ‘Brenda 100 ditëve nisim punën për ndërtimin e Teatrit Kombëtar!’
Duke i konsideruar si 'hajvanë' të gjithë ata që e cilësojnë si një arritje shumë të madhe të 'Aleancës për Teatrin' vendimin e Gjykatës Kushtetuese, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe la...
I përdori për teatrin, por nuk i futi në lista, shpërthejnë vëllezërit Budina ndaj Bashës: Partia e tëmës dhe sëmës kandidoi ca që i lëpihen kryetarit
Pasi u përdorën nga PD për çështjen e teatrit, kreu demokrat I joshi vëllezërit Budina me premtimin për ti future në listat e kandidatëve. Por ditën e djeshme Partia Demokratike dorëzoi listat zyr...
Ndahet nga jeta Xhemil Tagani, aktori i njohur i Teatrit Kombëtar
  Ndërron jetë Xhemil Tagani, aktor i njohur i Teatrit dhe kinematografisë. Aktori Xhemil Tagani ka ndërruan jetë në moshën 75-vjeçare. Tagani u lind në Tiranë në 6 Shkurt të vitit 1945...
Ku ishe ti në datën 17 Maj?
Frrok Çupi Tjetri përballë picërroi sytë dhe mi nguli fort si të kisha kryer krim -Më thuaj pra, ku ishe ti në datën 17 maj?... ‘Po ku isha unë, s’e di? Mandej çfarë është 17 Maji? E ku d...
Vëllezërit Budina infektohen me koronavirus, Rama shpreh keqardhje.
Dy artistët e njohur dhe vëllezërit Edmond dhe Robert Budina të cilët protestuan kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë rezultuar me koronavirus. Lidhur me këtë ka reaguar kryeministri Edi Ra...
Interpelanca në Kuvend: Rama citon fjalët e aktorëve korifenj të Teatrit
Menjëherë pas fjalës së deputetes Rudina Hajdari, kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, duke cituar edhe disa nga deklaratat e aktorëve për këtë gjë. Ai ka cituar Robert Ndrenikës, Arb...
Foto-video/ Garderoba e Teatrit të shembur, veshjet e aktorëve…, të gjitha janë ruajtur.
Ndërtesa e Tetrit Kombëtar tashmë është shembur, por një pasuri e tërë ka mbetur pas. Pasqyra, qilima, maska, kitara, tavolina, filxhanë, karrige, gjithçka nevojitet për realizimin skenik të ...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »