Etiketa: teatri

Foto: KY NA ISHTE TEATRI
Tre vjet enate per shembejn e nje magazine te Luftes se Dyte, e adoptuar si teater. Disa ish artiste dhe ish politikane kishin vene 'gurin'  e rezistences pasi nuk u kishte mbetur me asnje lloj...
Edhe Basha i PD mbërrin te Teatri, por ishte vonë
Në orët e para të mëngjesit ka nisur nisur shembja e Teatrit Kombëtar. Pas shembjes së Teatrit ka mberritur edhe Lulzim Basha i PD. Por ishte shume vone, Tetari nuk ishte Ai u prononcua për...
Në një minutë, fadroma shemb Teatrin; hapet rruga për Teatrin e Ri
Teatri Kombëtar është shembur ne ora 04:30 të mëngjesit, vetem me nje te rene te koves se fadromes se verdhe. Pamja ishte spektakolare, ne ate mot te ngrohte. Nje grusht artistesh, disa prej te ci...
Teatri duhet i vogël, i vogël!
  Frrok Çupi/ Pse nuk u bë i Madh kurrë Teatri Kombëtar, një jetë të tërë?... A mund të pyesni pak? Ose të paktën pyetni Pandeli Majkon... Në vitin 2002 (numër viti njësoj si 2020), Pandi mor...
Majko: ‘Që në vitin 2002 duhej shembur i vjetri, i kërkova ndihmë Greqisë për të ndërtuar Teatrin e ri’.
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar për debatin e ashpër të ditëve të fundit mbi prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një të riu. Majko kujton debatet e tij me Ra...
Piro Milkani, Ruzhdi Pulaha, Alfred Trebicka dhe Albert Minga i bashkohen peticionit pro Teatrit të Ri
Të tjera personalitete të fushës së artit i janë bashkuar kolegëve të tyre, duke firmosur peticionin për ngritjen e Teatrit të Ri Kombëtar dhe duke iu bashkuar thirrjes se politika duhet të qënd...
Artistët e vërtetë lëshojnë një peticion për Teatrin e Ri Kombëtar: ‘Ju lutem na mirëkuptoni ju të tjerët, hapuni e na lini të ndërtohet teatri’
Ne aktorët, regjisorët dhe përfaqësuesit e artit skenik shqiptar, detyrohemi sot të rimerremi me një debat të shteruar plotësisht, të cilin nga ana jonë e konsiderojmë të mbyllur me sukses në ...
‘Mbrojtësit e Teatrit’ dyshohet se kanë vjedhur materiale me vlerë: ‘rekuizita, gardëroba, armë, bobina me zërat e aktorëve…’
  Debati për ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar duket se po nxjerr në pah një skandal, që ka të bëjë me mundësinë e humbjes apo më keq, vjedhjes së materialeve me vlerë si gardëroba, rekuiz...
Këshilli Bashkiak i Tiranës vendos prishjen e godinave të vjetra të Teatrit Kombëtar.
  Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur shembjen e Teatrit Kombëtar. Në vendimin e Këshillit Bashkiak “Për miratimin e shembjes së godinës të ‘Teatrit Kombëtar’, pasuri në pronësi të b...
Opozitarët nuk po i mbajnë nervat; edhe Basha si Meta me fjalor banal, i bën jehonë ‘oturakut’.
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është bashkuar artistëve dhe qytetarëve që qëndrojnë para Teatrit Kombëtar, që mbrojnë kauzën kundër shembjes së tij. Në një prononcim për mediat, ...
Faqja 4 prej 10« E para...23456...10...E fundit »