Etiketa: termet

Tërmet nga shpërthimi nuklear në Korenë e Veriut !?
Tërmet 3.4 ballë në Korenë e Veriut. Ndoshta është  shkaktuar prej një shpërthimi bërthamor. Shumë vëzhgues po komentojnë se kjo nuk është një tronditje e natyrës, por e shkaktuar nga ‘njeriu r...
Tërmeti i Meksikës: Garë kundër kohës kush gjen të mbijetuar në gërmadhat e shkollës
Ekipet e shpëtimit janë vënë në garë kundër kohës për të gjetur të mbijetuar të zënë nën gërmadhat e shkollës në Mexico City e cila u shemb gjatë tërmetit të të Martës., raporton BBC Një nga at...
UPDATED/ Katastrofë në Meksikë: Të paktën 248 vdekur dhe shumë shkatërrime nga tërmeti.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Meksikën qendrore, duke vrarë të paktën 44 persona dhe duke rrëzuar ndërtesa të shumta në kryeqytetin meksikan, Mexiko City- sipas zyrtarëve. Aeroporti i kryeqy...
Tërmet 4.3 ballë, me epiqendër në një fshat në Gjirokastër.
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Jug të vendit sot pasdite. Nga të dhënat e para, nuk raportohet për dëme as për të lënduar. Sipas Institutit të 'Gjeoshkencave', tërmeti me magnitudë...
Meksika shpall zi kombëtare, numri i viktimave të tërmetit rritet në 61.
(FOTO: PresidentiEnrique Peña Nieto duke folur në Juchitán të Premten)/ Numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm i bregut jugor të Meksikës është rritur në 61, sipas zyrtarëve. Një operacion i...
I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm 8 ballë godet Meksikën e Jugut në brigjet e Pacifikut.
Një tërmet i fuqishëm me 8  ballë ka goditur Meksikën në brigjet e Pacifikut. Epiqendra ishte rreth 100 km në jug- perëndim të qytetit Pijijiapan dhe thellësia ishte 35 km, sipas 'Geological Su...
Tërmet gjatë natës në Sarandë dhe Gjirokastër, panik mes turistëve dhe banorëve
Lëkundje tërmeti u shënuan në orët e para të mëngjesit në Gjirokastër dhe Sarandë. Tërmeti ka rënë sot, në orën 02:22 të mëngjesit dhe epiqendra e tij ka qenë në Frashtan të Gjirokastrës. Si...
Tërmeti në Itali: Dy viktima, 26 të plagosur. Sapo nxirret i gjallë nga gërmadhat fëmija 17 muajsh. VIDEO
Dy gra kanë vdekur dhe 26 persona janë plagosur pasi një tërmet tronditi ishullin vullkanik afër Napolit në Itali. Tërmeti, i cili rezultoi 3.6 i shkallës Richter, goditi vendin turistik të Isc...
Tërmeti godet Ishullin Ischia në Itali, shemben ndërtesa; ka njerëz të zhdukur.VIDEO
  Një tërmet prej 3.6 ballë ka goditur ishullin Ischia në birgjet e Napolit, të hënën në mbrëmje- thanë zyrtarët italianë. Deri tani njoftohet se janë shembur disa ndërtesa. Banorët dhe...
Nuk ka shqiptarë të lënduar nga tërmeti në detin Egje.
Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar. Ambasada sqaron dy viktimat janë nga Turqia dhe Suedia. “Pas interesimi...
Faqja 10 prej 13« E para...89101112...E fundit »