Etiketa: termet

Shënohet viktima e parë nga tërmeti, gjyshja mbulon nipin me trupin e saj, por humb jetën
Një e moshuar raportohet se ka humbur jetën nga shembja e tre pallateve në Thumanë, si pasojë e lëkundjeve të forta të tërmetit të regjistruara në orën 03:55. Një skenë sa tragjike aq dhe rrëqe...
Tërmeti, shembet muri i Kalasë së lashtë të Durrësit (Torra e Vjetër)
Lëkundje të forta termeti me një magnitudë prej 6.6 ballësh sipas matjeve paraprake, kanë goditur Shqipërinë sot rreth orës 03:54. Lekundjet kane qene teper te fuqishme, cfare i kane detyruar pjes...
Tërmeti në gjithë vendin, shembet pallati në Durrës. Banorët ngecin brenda
Tërmeti i sotëm ka qenë me pasoja të rënda nga raportimet paraprake. Sipas informacioneve fillestare, një pallat është shembur dhe banorët janë të ngecur brenda. Në Lushnje është çarë toka. Në ...
Video/ Tërmeti shemb ndërtesa në Durrës, ja pamjet e rënda
Durrësi është qyteti më i prekur nga tërmeti që shkundi vendin tonë në orën 3:54. Raportohet se ka dëme të rënda në banesa. Një pallat është shembur ndërsa banorët janë bllokuar dhe kërkojnë nd...
Tërmeti, raportohet tragjedi në Thumanë
E martë, Nentor 26, 2019   SOS nga Aulon Kalaja Dergoni mjete dhe ndihma ne THUMANE. Jane shembur 2 pallate 5-kateshe. Po bertasin njerezit nen rrenoja. Kush te mundet te ni...
Tërmet i fuqishëm tund vendin. Magnituda: 6,4
Një tërmet i fuqishëm ra në Tiranë rreth orës 03:50 të ditës së martë. Tërmeti ishte i magnitudës 6.4 dhe kishte epiqendrën në Detin Adriatik, 40 km larg kryeqytetit dhe 10 km në veri të Durrës...
Tërmet me fuqi 3.6 Rihter godet Tiranën; epiqendra në lindje.
Një tërmet është regjistruar sot në vendin tonë, ku lëkundjet janë ndjerë në Tiranë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë paraditen e sotme në Tiranë, në orën 10:09. Sipas informacioneve të marra ng...
Tërmeti në Francë, mbyllen reaktorët bërthamorë të një centrali të Jugut
-Dje në mëngjes një tërmet i fortë goditi Francën, midis Montpellier dhe Lyon: 4 persona u plagosën, njëri prej te cilëve rëndë Nga: Francesca Bernasconi Eshtë tërmeti më i fortë në 16 vitet...
Tërmeti 5.2 ka tronditur sot qytetarët e Korçës, por nuk ka shkaktuar dëme.
Një termet i fuqishëm tronditi rajonin e Korçës mëngjesin e sotëm rreth orës 06:25 minuta. Tërmeti kishte magnitudë 5,2 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte 3 km larg fshatit Miras të Dev...
Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra në Dibër
Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Veri të vendit. Vendi kishte rënë në qetësi që prej 21 shtatorit kur tërmeti 5.8 ballë ra në pjesën Verilindore të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave ...
Faqja 6 prej 13« E para...45678...E fundit »