Etiketa: is_tag

Si sot një vit më parë tërmeti i 21 shtatorit/ 150 të plagosur në dy spitale, Tiranë dhe Durrës
Reportazh/  Kjo e hënë shënon 1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit 2019. Atë pasdite hyrja për në Urgjencën e Spitalit të Traumës ishte plot me ambulanca dhe makina të cilat sillni persona të plago...
Para pak orësh vendi u lëkund nga tërmeti, shkalla 4.2 e Rihter
Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur vendin tonë.  Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa sipas EMSC, epiqendra ka qenë rreth 11 kilometra në lindje të qytetit të Lezhës. Lëku...
Lëkundje tërmeti në Durrës, epiqendra ishte në Hamallaj.
Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Durrës. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.15 të shkallës rihter, ndërsa epiqendër afër fshatit Hamallaj. Siç raportojnë banorët e zonës...
Tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter, epiqendra 39 km larg Tiranës
Një tërmet  me magnitudë 4  i shkallës Rihter ka goditur këtë pasdite Shqipërinë. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 5 kilometra afër Lushnjes.  Por edhe zonat e afërta e kanë ndier tërmetin pasi e...
Lëkundje tërmeti në Tiranë, 3.3 i shkallës Rihter
Pak më parë janë shënuar lëkundje tërmeti  në Tiranë. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (ESCM), tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter. Lëkundja sizmike ka qenë me thellësi 1...
Tërmet në Tiranë dhe Shijak me magnitudë 4 të shkallës Rihter.
Një  lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar pak çaste më parë në Tiranë. Qendra Evropiane e Tërmeteve (ESCM) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4 të shkallës rihter. Dridhja e tokës k...
Tërmet me magnitudë 3.2 në Shqipëri, epiqendra në Adriatik.
Lëkundje sizmike janë ndjerë sonte në vendin tonë.  Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter është ndjerë në orën 22:21. Mësohet se epiqendra ka qenë Deti Adriatik dhe lëkun...
Para gjysmë ore Tirana u godit nga një tërmet me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter
Një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës rihter është regjistruar sot në vendin Tiranë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 13 km nga Shijakut dhe 29 km nga Tirana. Lëkundjet janë ndjerë në ...
Lëkundje tërmeti në Tiranë, 3.2 shkallë Rihter
Lëkundje të një tërmet janë ndjerë në Tiranë sonte në mbrëmje, rreth orës 22:15. Goditja u ndje e forte, por fatmiresisht e shkurter. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se lëkundja ka...
Tërmet në Adriatik, ka goditur Durrësin
Një tërmet me magnitudë 4.5 të  shkallës Rihter ka goditur qytetin e Durrësit. Sipas EMSC, janë dy lëkundje të njëpanjëshme e para 3.3 dhe e dyta 4.5 që kanë goditur këtë pasdite qytetin bregdetar...