Etiketa: is_tag

Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti
Turqi, rritet në 62 numri i të vdekurve nga tërmeti, njoftoi AFAD, raporton Anadolu Agency. Të paktën 940 njerëz janë lënduar nga tërmeti me magnitudë 6,6 që të premten tronditi Izmirin, qyte...
Tërmet në Izmir/ 12 viktima dhe mbi 400 të plagosur në Turqi! Dy fëmijë të vdekur në Greqi!
Një tërmet i fuqishëm 6.6 ballë ka tronditur brigjet e Izmir në Turqi. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa dhe në Greqi. Deri më tani raportohet se janë ...
Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi; 6.7 shkalla rihter
Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca...
Rama: Do përballemi në front me sfidën e rindërtimit dhe Covid-19. “Kush është mësuar të flejë gjumë si miku im Luli…”
Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj përuruan hapjen e kantierit të parë për një nga lagjet e Tiranës, saktësisht te Bregu i Lumit.  Gjatë fjalë së tij, Rama u ndal...
Lëkundje tërmeti në Shqipëri me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter
Lëkundje tërmeti me magnitudë 4. 9 të shkallës Rihter u ndjenë në Shqipëri. Sipas EMSC, epiqendra ështe 10 km larg nga qyteti i Durrësit. Ndersa pak minuta më pas pati një tjetër lëkundje me...
Tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës rihter godet Cërrikun, regjistrohen disa lëkundje të tjera gjatë natës
Disa tërmete janë regjistruar gjatë natës në vendin tonë, ku më i madhi ka qenë me magnitudën 4.5 të shkallës rihter. Sipas të dhënave të IGJEUM, lëkundjet e para kanë nisur pas mesnate, për të vi...
Tërmet në vendin tonë, 36 km larg Tiranës
Një tërmet ka lëkundur vendin tonë para pak minutave.  Mësohet se epiqendra ishte në Detin Adriatik 11 kilometra në Veriperëndim të Durrësit dhe 36 kilometra nga Tirana. Thellësia e këtij tër...
Si sot një vit më parë tërmeti i 21 shtatorit/ 150 të plagosur në dy spitale, Tiranë dhe Durrës
Reportazh/  Kjo e hënë shënon 1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit 2019. Atë pasdite hyrja për në Urgjencën e Spitalit të Traumës ishte plot me ambulanca dhe makina të cilat sillni persona të plago...
Para pak orësh vendi u lëkund nga tërmeti, shkalla 4.2 e Rihter
Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur vendin tonë.  Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa sipas EMSC, epiqendra ka qenë rreth 11 kilometra në lindje të qytetit të Lezhës. Lëku...
Lëkundje tërmeti në Durrës, epiqendra ishte në Hamallaj.
Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Durrës. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.15 të shkallës rihter, ndërsa epiqendër afër fshatit Hamallaj. Siç raportojnë banorët e zonës...