Etiketa: termeti

Ushtria nis pastrimin e inerteve të tërmetit/ Rama: ’70 milionë dollarë për xhepat e të dëmtuarve’.
Shijaku është qyteti i parë në të cilën ka zbritur në terren ushtria për pastrimin e inerteve të ndërtesave të shembura si pasojë e dëmeve që morën nga tërmeti i 26 nëntorit. Një vendim i tillë ka...
Yuri Kim, ambasadore e SHBA, flet mbi transparencën e fondeve akorduar Shqipërisë.
“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore”, ka thënë zonja Yuri Kim, ambasadorja e SHBA, duke folur për Akademinë që do monitorojë fondet për Shqipërinë Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri K...
Dr. Petrela sot ka punë.
Frrok Çupi Ç’është gjithë kjo histeri ditën pas vendimit të Evropës në favorin e Shqipërisë?!... Kësaj here të sëmurët tanë mendorë vishen me kravata e këmishë të bardha. Edhe vetë Doktor Pe...
“TI NUK DO TË JESH KURRË VETËM”, SEPSE SHQIPËRINË NUK E LANË VETËM
  Nga: Astrit Patozi/ (Edhe solidariteti mes popujve qenka po aq i paparashikueshëm sa tërmetet) Sot është një ditë e bekuar për të kuptuar se ëndrra e shqiptarëve për Europën shkon përt...
Kosova do të japë 200 mijë euro për Shqipërinë në Konferencën e Donatorëve.
Qeveria e Kosovës do të zotohet sot se do të japë 200 mijë euro për Shqipërinë në Konferencën e Donatorëve, që po organizohet nga Komisioni Evropian në Bruksel, për të ndihmuar Shqipërinë pas tërm...
BE, 100 milionë euro nga buxheti për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen teksa deklaroi se Bashkimi Europian do të japë 100 milionë euro nga buxheti i saj për projektin e rindërtimit, dha mesazhe të forta për shqip...
Tërmeti nëTurqi: Numri i të vdekurve shkon në 38.
(Një vajzë dyvjeçare nxirret e gjallë nga gërmadhat pas 24 orë) Ka shkuar në 38 numri i viktimave nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Sipas të dhënave zyrtare të autoriteteve numri i të plag...
Tërmeti në Turqi, rritet numri i viktimave: 22 të vdekur dhe 1030 të plagosur.
Dje në mbrëmje u tha se numri i viktimave ishte 15 pas tërmetit në Turqi; por fatkeqësisht, numri po rritet. Sot në mëngjes është njoftuar se janë 22 të vdekur dhe 1030 persona të plagosur. Ky ...
Burg për 7 nga 30 të arrestuarit e tërmetit në Tiranë
-Ish-kryekomunarët e Farkës dhe Kasharit do të qëndrojnë në qeli- 7 nga 30 të arrestuarit për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit në kryeqytet do të qëndrojnë nën masën e arrestit me burg. Mes pe...
Tërmeti në Tiranë/ Ndalohen 38 persona ‘të dyshuar’, mes tyre dy ish-kryetarë të komunave Farkë e Kashar
Prokuroria e Tiranës ka firmosur 38 urdhra-ndalimi për pasojat e tërmetit, prej të cilave, policia ka ekzekutuar deri në mbrëmjen e së martës 27 prej tyre. “Dhjetëra ish -zyrtarë të komunave Fa...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »