Etiketa: treni

Një i huaj i veshur me të zeza shtyu djalin 8 vjeçar nën shinat e trenit. FOTO.
Një djalë tetëvjeçar është vrarë nga një tren pasi një “i huaj i veshur me të zeza” e shtyu atë dhe nënën e tij nga një platformë në Gjermani. Dëshmitarët e tmerruar thonë se e panë atë të shty...
Më shumë se 50 vetë vritën nga treni që u sul drejt turmave në veri të Indisë
Më shumë se 50 vetë janë vrarë dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur pasi treni u sul drejt turmës së njerëzve afër Amritsar në qytetin Punjab të Indisë Veriore- thapolicia për BBC. Viktimat ishin...
Del nga shinat treni në Rogozhinë, nuk ka lëndime, vetëm të frikësuar…
Sot në mëngjes ka dalë nga shinat treni i linjës Elbasan-Durrës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Rrogozhinës, deri tani  shkaqet janë ende të paqarta. Nga të dhënët e para mësohet se në tren nd...
Foto e rrallë dhe aksident marrëzie: Kamioni i del para trenit dhe ‘hidhet’ nga ura.
Sot në mëngjes, një tren i linjës Shkodër-Vorë është përplasur me një me një kamion të vogël i cili transportonte mallrave. Në kamion ndodheshin edhe tre persona. Përplasja ka ndodhur rreth orë...
Adoleshntja po lidhte këpucët mbi shinat e trenit, mjekët thonë se ka pësuar dëmtime të mëdha
Një 17 vjeëarë, para se të mbërrinte në shkollë sot në mëngjes, është ndalur të lidhë lidhësen e këpucës. Por ka ndodhur mbi shinat e trenit. Përplasja e trenit i ka shkaktuar dëmmitme të renda va...
Treni devijon në Washington, 2 vagonë bien në autostradë, të paktën 6 të vdekur. UPDATED
Dy vagonë treni kanë rënë në autostradë në shtetin e Washington, duke shkaktuar një numër fatkeqësish. Treni devijoji dhe vagonët poshtë tij në autostradën I-5. Pamjet nga vendi i ngjarjes t...
Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet çka shkaktoi këtë aksident të tmerrshëm, mirëpo h...
KUSH E NDAL TRENIN?!
Frrok Çupi// Do ta ndalin trenin që u nis nga Beogradi? Kush do ta ndalë? Tani po afrohet ora që mund të mbërrijë në Mitrovicë; po afrohet ora 9 e mbrëmjes, në 9.30 duhet të mbërrijë... Gjithë ditë...
Del nga shinat treni në Nju Jork: mbi 100 të plagosur lehtë
  (Foto: Treni i kompanisë Long Island Rail Road (LIRR) u rrëzua rreth orës 8:30)/. Sipas një raporti të zjarrfikësve, të paktën 100 vetë u plagosën lehtë në aksidentin e shkaktuar nga ...