Etiketa: trump

Presidenti Trump fal Gjelin e Falënderimeve Kombëtare të Amerikës ‘Corn’
Presidenti Trump vazhdoi një traditë të nderuar për Shtëpinë e Bardhë duke falur Gjelin e Falënderimeve Kombëtare të këtij viti në...
Pollak: Trump, si gjithnjë, po lufton ashtu siç premtoi.
  JOEL B. POLLAK   Presidenti Donald Trump po bën pikërisht atë që u premtoi mbështetësve të tij se do të bënte, duke luftuar për çdo mënyrë të mundshme ligjore për të fituar zg...
9 pikat kryesore nga konferenca për shtyp e fushatës Trump mbi sfidat ndaj rezultateve të zgjedhjeve
Nga JOEL B. POLLAK   Rudy Giuliani dhe avokatët e tjerë që përfaqësojnë fushatën e Presidentit Donald Trump përshkruan çështjen e tyre të Enjten se zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit...
Sondazhi: 52% e Republikanëve besojnë se presidenti Trump ‘fitoi me të drejtë’ zgjedhjet
Nga: HANNAH BLEAU Një shumicë e Republikanëve besojnë se Presidenti Trump "fitoi me të drejtë" zgjedhjet presidenciale dy javë më parë, tregoi një sondazh i Reuters / Ipsos. Sondazhi, i marr...
Ekipi i fushatës së Trump shpenzon 3 milion dollarë për dosjen e rinumërimit në dy qarqe të Wisconsin
Ekipi i fushatës së Trump, të mërkurën, kërkoi një rinumërim të pjesshëm në Wisconsin, duke pretenduar se votat e munguara të ndryshuara jo ligjërisht dhe këshillat e paligjshme të dhëna nga zyrta...
Trump shkarkon drejtorin e Sigurisë Kibernetike (DHS) Christopher Krebs, për deklaratën shumë të pasaktë se: ‘zgjedhjet presidenciale Ishin “më të Sigurtat në Historinë Amerikane”!
Presidenti Donald Trump njoftoi mbrëmjen e së martës shkarkimin nga detyra të zyrtarit të lartë të Sigurisë Kibernetike, Christopher Krebs. Trump kritikoi Krebs për ‘rrëzimin’ e një faqeje ‘web...
Ngecja e certifikimit të Qarkut Wayne në Michigan/ Numri i votave në 71% të zonave nuk përputhet me me listat e votuesve.
  "Kjo nuk ka rëndësi nëse jeni demokrat apo republikan. Ju duhet të shqetësoheni për këtë, 'tha një këshilltar ligjor i fushatës Trump 2020 Jenna Ellis, një këshilltare e vjetër ligjor...
Trump ‘kap’ garën lokale në Nevada për të ngritur dyshime për një problem më të gjerë
-Grenell thotë se Demokratët në Nevada janë në 'gjendje paniku të plotë'- Presidenti Trump e quajti ‘një fitore e madhe’ vendimin e Nevada Clark County për të mos certifikuar një nga garat e sa...
Vaksina e ‘ Moderna’, rezultat mahnitës i lidershipit të presidentit Trump. ‘Zbulim i shkëlqyer’, thotë presidenti
Presidenti Trump vlerësoi vaksinën e koronavirusit nga ‘ Moderna’ kompania bioteknike me bazë në Massachusetts, si një nga dy "zbulimet e mëdha" të fundit. Të hënën njoftoi se vaksina është 94.5% ...
Mbështetësit e Trump sulmohen me fishekzjarrë në restorant pas marshimit të MAGA.
Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me fishekzjarrët që shpërthyen në një restorant D.C., duke goditur mbështetësit e Trump pas "MAGA Million March" të Shtunën, sipas raporteve. Një v...
Faqja 10 prej 137« E para...89101112...203040...E fundit »