Etiketa: is_tag

Trump thotë se pret të arrestohet të martën, bën thirrje për protesta.
NJU JORK, 18 Mars (Reuters) - Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha të shtunën se pret të arrestohet të martën, ndërsa prokurorët shqyrtojnë akuzat për një pagesë të pa shpallur ndaj një ylli...
Pelosi mbi 6 janarin: ‘Nëse ai vjen në Kapitol, unë do të godas Trumpin dhe do të shkoj me kënaqësi në burg’
Të enjten në emisionin televiziv "Anderson Cooper 360" të CNN, gjatë pamjeve të para për herë të parë të realizuara më 6 janar 2021 nga Alexandra Pelosi, nëna e saj, kryetarja Nancy Pelosi (D-CA),...
Donald Trump e ka miratuar urdhrin për kontroll në shtëpinë e tij në Mar-a-Lago
Nga: Leo Sands & Max Matza BBC News Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon agjentët e FBI-së të kontrollojnë shtëpinë e tij në...
Donald Trump thotë se agjentët e FBI-së bastisën shtëpinë e tij në Mar-a-Lago.
Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se shtëpia e tij në Florida u bastis nga FBI dhe se agjentët hapën kasafortën. Trump tha në një deklaratë se Mar-a-Lago në Palm Beach ishte "pushtuar...
Mbështetësit e Trump mblidhen jashtë Mar-a-Lago pas bastisjes së FBI-së
Mbështetësit e ish-presidentit Donald Trump po mblidhen jashtë Mar-a-Lago pasi ish-presidenti njoftoi se shtëpia e tij ishte bastisur nga FBI, të hënën. Pamjet e mbërritjes së turmave kanë qark...
Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e Donald Trump
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump bën me dije se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën një kasafortë. Trump deklaron se shtëpi...
Ato ditë kur presidenti ngjizte lobing me 700 mijë $
    Frrok Çupi Shënim: Para 13 ditësh, në 7 qershor, ish deputeti Halit Valteri ka kallëzuar në SPAK presidentin Ilir Meta për veprën penale të korrupsionit me 700 mijë dollarë si lob...
Trump paralajmëron se ‘lufta botërore’ mund të jetë e radhës pasi Rusia vazhdon pushtimin në Ukrainë
Ish-presidenti Trump paralajmëroi se pushtimi me shumë fronte i Rusisë në Ukrainë mund të çojë në "luftë botërore" dhe i tha Fox News Digital se administrata Biden do të duhet "të bëjë shumë më te...
6 Janar: Biden, duke i vënë gishtin Trumpit, thotë se SHBA ‘duhet të vendosë se çfarë lloj kombi do të jemi’
-Biden thotë se "Rruga përpara është të njohësh të vërtetën dhe të jetosh sipas saj"-   Presidenti Biden pritet të shënjestrojë ish-presidentin Donald Trump në fjalimin e tij me rastin ...
Kandidon në vitin 2024? Trump ‘ndoshta’ do të shpallë planet e vitit 2024 pas afatit të mesëm presidencial.
Ish-presidenti Donald Trump, në një intervistë ekskluzive me Fox News, tha se ai "ndoshta" do të presë deri pas zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022 për të shpallur zyrtarisht nëse do të kandidojë p...