Etiketa: is_tag

Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shëndetit. Presidenti tha se zyrtarët kinezë nuk ar...
I FUNDIT/ Presidenti Trump pret marrëdhëniet me OBSH
  Pas ndërprerjes së financimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump vendosi t’i japë fund bashkëpunimit me organizmin e Kombeve të Bashkua...
Profesori që parashikoi fitoren e Trump në 2016 shpjegon pse mendon se Trump do të fitojë përsëri
Një profesor i shkencave politike i cili parashikoi fitoren e Presidentit Trump në vitin 2016 po parashikon një fitore tjetër tw tij. Në një intervistë në "Këndi i Ingraham". Helmut Norpoth, pr...
Donald Trump nënshkruan Urdhrin Ekzekutiv për të frenuar “fuqinë e pa kontrolluar” të medias sociale.
Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv të enjten në Shtëpinë e Bardhë për të mbrojtur fjalën e lirë në mediat sociale dhe rregullimin e kompanive të mediave sociale kundër censurim...
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut mbi tweetimet e Trump
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut, mbron tweetimet e Trump për kontrollin e fakteve Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey ju përgjigj CEO-s së Facebook Mark Zuckerberg, i c...
Gregg Jarrett: Avokati i Donald Trump i zbulon Mueller-it ‘gënjeshtrën monstruoze dhe skemën e mashtrimit’.
John Dowd, një nga avokatët kryesorë që përfaqësoi Presidentin Trump gjatë hetimit të Robert Mueller për ndërhyrje ruse, tha të martën se këshilltari special (Mueller) ndërtoi  një kurth shkatërri...
Donald Trump: ‘Twitter po ndërhyn në Zgjedhjet Presidenciale të vitit 2020’
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump akuzoi të martën Twitter-in për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, pasi mbuloi një nga tweet-imet e tij që paralajmëronte mashtrim...
Trump përkujton Memorial Day, ‘luaj golf në ditët e fundjavës’, tha.
David Shepardson dhe Jeff Mason ARLINGTON,Va./BALTIMORE (Reuters) - Presidenti Donald Trump u beri homazh anëtarëve të rënë të ushtrisë Amerikane të hënën për të përkujtuar Memorial Day dhe mbr...
Më shumë votues besojnë Trump se Biden për rimëkëmbjen ekonomike postkoronavirus/ Sondazh
HANNAH BLEAU Një pjesë më e madhe e votuesve të regjistruar i besojnë Presidentit Trump sesa Joe Bidenit (D) kur bëhet fjalë për rimëkëmbjen ekonomike të vendit pas pandemisë koronavirus, zbulo...
BE dhe NATO stimulojnë Rusinë të punojë për të shpëtuar traktatin e abandonuar nga Trump
    Paris (AFP) - NATO dhe BE të Premten i kërkuan Rusisë që të pajtohej me traktatin e mbikëqyrjes ushtarake të Open Skies të vitit 1992, pasi vendet Evropiane u përpoqën të shpët...