Etiketa: votat

Hapja e kutive/ PD në krye për vjedhjen e votave, LSI në vendin e katërt
Nga Adriatik Doçi  Rinumërimi i disa kutive të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit nga Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, si provë për integritetin e numëruesve dhe procesit, ka prodhuar surpri...
LSI kapet duke blerë vota/ 528.000 lekë në makinë për të blerë vota, në pranga sekseri dhe nën hetim drejtuesi politik i LSI në Pukë!
Vetëm një ditë pasi ambasadorja suedeze, Elsa Hastad, ngriti nga Shkodra alarmin se shitblerja e votës është shqetësuese edhe në këto zgjedhjet të 25 prillit, pikërisht në këtë qark është goditur ...
Ish anëtarja e kryesisë së PD: ‘Ja skema, 300-500 mijë euro për të të bërë deputet, paratë derdhen në llogarinë bankare të kryetarit’.
Kandidatja e Bindjes Demokratike për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, Valbona Mezini, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka qenë duke folur për listat e PD-së. Mezini tha...
A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i Gjeorgjisë i cili është kritikuar ashpër nga Pres...
Trump: FBI dhe Departamenti i Drejtësisë, pjesë e manipulimit të votave’.
PAM KEY Presidenti Donald Trump tha gjatë një interviste telefonike me Fox, në transmetimin e kësaj jave të "Sunday Morning Futures" të Fox News Channel, se FBI dhe Departamenti i Drejtësisë po...
Ekipi i fushatës së Trump shpenzon 3 milion dollarë për dosjen e rinumërimit në dy qarqe të Wisconsin
Ekipi i fushatës së Trump, të mërkurën, kërkoi një rinumërim të pjesshëm në Wisconsin, duke pretenduar se votat e munguara të ndryshuara jo ligjërisht dhe këshillat e paligjshme të dhëna nga zyrta...
Kaliforni: 2 të akuzuar për mashtrime të shumta me votat, priten mijëra
Dy individë janë akuzuar nën akuza për mashtrime të shumta të  votuesve pasi dyshohet se kanë paraqitur aplikacione mashtruese për regjistrimin e votuesve në emër të të pastrehëve, sipas Zyrës së ...
Trump thyen rekordin e votave popullore të Obamës ne 2008 me mbi 500.000 deri më tani
EDWIN MORA/ Presidenti Donald Trump ka marrë më shumë vota popullore se çdo paraardhës i tij, me mbi 70 milion duke numëruar që nga e Premtja pasdite, duke thyer rekordin e mëparshëm të vendosu...