Etiketa: yee

Të dërguarit amerikan që ‘minuan Amerikën’ në rajonin tonë.
‘Active News’, media rumune, ka transmetuar prova dhe komente se si tw dërguarit amerikan nw Rajonin tonw, vepronin kundër direktivave dhe interesave tw shtetit Amerikan. “E para mes tyre ishte...
Hoyt Bryan Yee jep dorëheqjen nga posti si zv/ndihmës i Sekretarit të Shtetit
Brian Hoyt Yee ka dhënë dorëheqje nga posti i zv/ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euroazi. Lajmi është konfirmuar nga departamenti amerikan i shtetit për Al Jazeera Balka...
Yee: Ballkani Perëndimor, 30 vjet pas vendeve të BE-së
“Vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë as për 30 vjet mesataren ekonomike të Bashkimit Evropian”, deklaroi Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Britan Yee. “Priorit...
Hoyt Brian Yee: “ Hiqeni nga mendja “hartën tjetër” të Ballkanit!”
Ndihmës sekretari Amerikan, Hoyt Brian Yee, ka theksuar se Amerika nuk e ka ndryshuar politikën dhe as interesin e saj ndaj Ballkanit. Në një interviste për gazetën greke ‘Kathimerini’ ai përgjigj...
Hoyt Yee i kërkon Senatit vëmendje mbi për Shqipërinë dhe ndikim rus në Ballkan
(FOTO: Hoyt Brian Yee)/ Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee foli në një seancë për rajonin në Senat, ku senatorë dhe ekspertë bënë thirrje për vazhdimin e angazhimit a...
Hyot Brean Yee do të kthehet së shpejti në Shqipëri
Zv.ndihmës Sekretari American i Shteti Hyot Brean Yee do të kthehet shpejt në Tiranë. Pas vizitës së fundit ku arriti të bëjë bashkë kryeministrin dhe kryetarin e Opoziotës dhe tëdalin bashkë në z...
Hoyt Yee: Në Ballkan ka politikë provokative, nisur që nga ideja ‘Shqipëri e Madhe’
Sipas: “European Wester Balkans”/ Turi ballkanik i zv/ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee nuk ka përfunduar. Ai ndodhet në Serbi në një vizitë që është komentuar shumë nga me...
‘Çelësi’ i zotit Yee për të zgjidhur krizën tonë politike.
Nga Sali Berisha/ “Ndikim për marrëveshjen pati përfaqësuesi i qeverisë amerikane, Hoyt Yee. Tek të dyja palët. Zotëria- thelbin e tha në media. Pasi ua tha juve, na e tha dhe neve. Ai tha: “Ne...
Hoyt Yee: Shtetet e Bashkuara distancohet zyrtarisht nga politika e Soros në Ballkan
Shtetet e Bashkuara janë distancuar zyrtarisht nga politikat e Sorosit në Ballkan duke u shprehur se ata tentojnë që me vetiniciativë të bëhen pjesë e politikës që SHBA ndjek në Ballkan. Kjo është...
Takimi Rama- Yee ka zgjatur 70 minuta. ‘Nesër prapë te Çadra”.
Rreth 70 minuta ka zgjatur takimi i kryetarit të PD Lulzim Basha me zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee i cili po zhvillon vizitë zyrtare në Tiranë. Përfundimi i bisedimeve rr...
Faqja 1 prej 212