Etiketa: zjarr

Zjarr në Londër: Flakët asfiksojnë bllokun e kullave, frika për kolaps.
Tridhjetë persona janë dërguar në spital dhe frika është se shumë të tjerë nuk dihet ku janë pas një zjarri të tmerrshëm që ra gjatë natës në bllokun e kullave në perëndim të Londrës. Zjarrfikë...
Ka rënë zjarr që nga Ungrej deri në Vaun e Dejës. Shteti thotë “papërgjegjshmëri e njerëzve”
  Nuk ka gjasa se mund të shuhet shoprejt zjarri që ka përfshirë kilometra të tërë me pyje që nga fshatrat malorë të Lezhës e deri në Vaun e Dejës afër Shkodrës. Megjithëse janë dërguar fo...
E FUNDIT/ Bie zjarr në Bibliotekën Kombëtare.
Ka rënë një zjarr i madh brenda ambienteve të Bibliotekës Kombëtare në Tiranë. Deri tani dihet se nga flakët janë përfshirë fonde të mëdha të librit të Bibliotekës. Thuhet se mund të ketë edhe ...
Tragjike/ Në Tepelenë digjen në banesë nëna dhe fëmija 6 muajsh.
    Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Tepelenës, në jug të Shqipërisë, ku nga zjarri në një banesë ka humbur jetën një grua e moshës 35-vjeçare dhe djali i saj 6-muaj...
Akoma nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarrin sot në selinë e Parlamentit të Austrisë/ VIDEO
  /Veritas.com.al/ Dihet vetëm një gjë, që ndërtesa e Parlamentit të Austrisë është ndërtuar në shekullin 19.00. Edhe vetë flakët e zjarrit të sotëm, herët në mëngjes rreth 06.00, u pik...
Zjarri në Rusi: Gjenden trupat e pajetë të 8 zjarrfikësve
8 zjarrfikës kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu një magazinë në veri-lindje të Moskës, të enjten në mbrëmje. Më parë, ata ia kishin dalë të shpëtonin rreth 100 punëtorë të magazi...
Updated/ Zjarr në Shëngjin; rindizet sot dhe po rrezikon hotelet
Zjarri ka nisur që të Mërkurën në mbrëmje, por gjatë natës është nxitur akoma më shumë nga era e fortë. Pishat e Shëngjinit, në afërsi të Portit, u vunë nën pushtetin e zjarrit, duke rrezikuar edh...
Faqja 3 prej 3123