Leonardo DiCaprio takohet me Donald Trump për të diskutuar “Ringjalljen Ekonomike” Green.
Leonardo DiCaprio  dhe presidenti i Fondacionit të tij u takuan me presidentin e zgjedhur, Trump, për të diskutuar se sa vende pune mund të zhvill...
“Tango e fundit në Paris”: Kur një përdhunim kinemaje nuk është fiction/ VIDEO
(FOTO: Pamje nga filmi "Tango e fundit në Paris") 45 vjet pas daljes së „Tango e fundit në Paris“, film kult i viteve 1970, regjisori Bernardo ...
Clint Eastwood: Obama nuk është Presidenti im”
(FOTO: Clint Eastwood) Aktori dhe regjisori i famshëm i Hollywood-it, Clint Eastwood refuzoi të pranojë Medaljen Presidenciale të Lirisë nga pr...
Tom Hanks: Clint Eastwood i trajton aktorët e tij si kuaj/ FOTO
  (FOTO: Clint Eastwood)/     Tom Hanks tha se Eastwood  i ka “poshtëruar si në ferr” në xhirimet  e “Njollës” dhe i ka trajtuar aktorë...
VIDEO/Biografia e Jackie Kennedy premton të jetë Filmi i vitit.
Nga Katia Fache/ -I hyjnizuar në Festivalin e Venecias dhe në Festivalin ndërkombëtar të Torontos- Nëse cilësia e filmit i lidhet pa dyshim...
Robert De Niro në depresion: Të largohet nga vendi apo të bashkohet me protestat?
  (FOTO: Aktori Robert De Niro) Aktori De Niro ka thënë, së fundmi se zgjedhja e Trump e ka bërë të ndjehet “ si pas 11 Shtatorit 2011”...
Michael Moore shfaqet te Kullat “Trump”. Zoti president “jam unë, dua të flas me ty”/ VIDEO
(FOTO: Michel Moore në Kullën Trump kërkon takim me presidentin e zgjedhur) Autori i njohur amerikan i dokumentarëve dhe filmave, Michael Moore...
Arsyeja e vërtetë pse Katie Holmes nuk del në publik me Jamie Foxx
- Zbulohet arsyeja pse e kanë mbajtur dashurinë të fshehur për kaq vite- Katie Holmes, aktore, regjisore dhe modele amerikane po e mban romancën ...
Një film që mban gjallë krenarinë e Rusisë; Putin “vdes” për WW2
  Një film i ri që tregon Ushtrinë e Kuqe përballë ushtarëve të panumërt pushtues të Gjermanisë. Por ajo betejë  heroike është bërë pjesë ...
Metamorfoza e Charlize Theron
Nga Lola Talik Aktualisht me xhirime në Vancouver për filmin e ardhshëm të Jason Reintman, Charlize Theron është shfaqur krejtësisht e metamorf...