Shkodra u përfshi nga reshje shiu dhe stuhi breshëri gjatë mbrëmjes së kaluar.

 Në pamjet e siguruara nga Top Channel, duket se si ndryshimi i motit ka sjellë një pamje që rrallë është parë në muajin maj.

Rrrugët janë zbardhur si të ishte dimër, ndërsa për pastrimin e tyre kanë mbërritur eskavatorët. Duket se janë krijuar ngrica për shkak të breshërit dhe njerëzit kanë dalë jashtë për të pastruar rrugët derisa kanë mbërritur eskavatorët.

Meteoalb e ka cilësuar fenomen ekstrem faktin që në 50 minuta kanë rënë mesatarisht 55 mm reshje shi dhe kryesisht breshër.

VERITAS.COM.AL