Etiketa: is_tag

Rama: Shkodra sot është më e pastër. Vota e ndryshoi kurbën e Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në Asamblenë e Partisë Socialiste në Shkodër, evidentoi ndryshimet në këtë qytet në pak kohë. Rama theksoi se tashmë ndryshimet janë të dukshme, ndryshe nga v...
“Rezultati në Shkodër, sfida jonë më e madhe”, Rama: Shkodranët votuan me mendje, jo me zemër
Kryeministri Edi Rama e konsideroi fitoren historike në Shkodër si sfidën më të madhe të tij dhe të PS-së. Në një takim falenderues në qytetin verior, kryetari i kësaj force politike falenderoi të...
Rama në Kavajë: Shikoni si e ka bërë Shkodrën vota për ata. “Mos kërkoni qentë që ju kafshojnë, kërkoni gomerët që punojnë”
Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje banorëve të Kavajës që të votojnë për Partinë Socialiste në zgjedhjet vendore të 14 majit. Në një qytet që historikisht ka preferuar të votojë për Partinë ...
Rama inspekton zonat e përmbytura në Shkodër: ‘Situata po shtrembërohet, nuk ka krahasim me vitin 2010!’.
Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të zonave të përmbytura në Shkodër tha se situata që po kalon vendi po shtrembërohet. Ai u shpreh se situate gjatë qeverisjes Berisha situate ishte më e ...
Ej, shoku komunist!, voto nazistin!
  Frrok Çupi ... Këta bënë sikur zbuluan ‘thembrën’ e Xhafer Devës si ‘nazist’ në një shtëpi në Mitrovicë, por në fakt dilemën e zbuluan te vetvetja. Cilët janë këta? A janë komunistë apo n...
‘Fenomeni ekstrem’ në Shkodër/ Në 50 minuta qyteti u zbardh nga breshëri, ranë 55 mm shi, eskavatorët pastrojnë rrugët
Shkodra u përfshi nga reshje shiu dhe stuhi breshëri gjatë mbrëmjes së kaluar.  Në pamjet e siguruara nga Top Channel, duket se si ndryshimi i motit ka sjellë një pamje që rrallë është parë n...
Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD
Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3 për Partinë Socialiste, 1 për LSI dhe dy PSD. Kadidati ...
Rama në Malësinë e Madhe: ‘Me Saliun bën mitingje, me ne bën punë’.
Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot nga afër kantierin e ndërtimit të ujësjellësit në bashkinë Malësi e Madhe, që do të zgjidh pas dekadash problemi i furnizimit me ujë të pijshëm në këtë zonë...
Shkodra u infektua gjatë një varrimi, 38 persona e morën virusin nga i njëjti burim
Shkodra është vatra më e nxehtë e përhapjes së koronavirusit pas Tiranës. Aktualisht në këtë qytet numërohen 38 të prekur dhe një person humbi jetën. Të infektuarit u përkasin 2 lagjeve Kiras d...
Letra e mjekut të njohur shkodran drejtuar bashkëqytetarëve
Nga: Prof. Dr. Arben PILACA Të dashur Shkodranë, unë jam një djalë lindur, rritur dhe bërë burrë në Shkodër. Aty kam shumë çka edhe pse sot, unë nuk jetoj të përditshmen e saj. Kam nanën, motra...