Të paktën 10 komunitete banimi pranë tregut Yuquandong në Distriktin Haidian të Pekinit u vendosen nën mbyllje pas “rasteve të shumta” qe u gjetën gjatë fundjavës.

Banorët u urdhëruan të futen në karantinë në shtëpi dhe të bënin testet e acidit nukleik për virusin. Të gjitha infeksionet thuhet se kishin lidhje me tregun Xinfadi në distriktin jugor Fengtai të Pekinit – identifikuar si qendra e një grupi të ri rastesh.

VERITAS.COM.AL/