Etiketa: kina

Drejtori kinez i CDC hedh poshtë interpretimin e ‘shkallës së ulët të mbrojtjes së vaksinave kineze. Nëse bota nuk ndan vaksina, virusi do të ndajë botën’.
Drejtori i Qendrës Kineze të Kontrollit të Sëmundjeve (Kinë CDC) hodhi poshtë të Dielën pretendimet nga disa media se drejtori “pranoi” që vaksinat kineze COVID-19 kanë një shkallë të ulët mbrojtj...
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët “thellësisht të lidhur“ me BLM, ata mendojnë se Amerika mund të bjerë ’
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët  “thellësisht te lidhur “me BLM ata mendojnë se Amerika mund të bierë ’- Duhet të Mbrojmë Madhështinë e Amerikës IAN HANCHETT Në transmetimin e së Premtes ...
Qeveria i hap rrugë negociimit me Rusinë dhe Kinën për të siguruar vaksinat anti-COVID
(FOTO: Ogerta Manastirliu dhe Edi Rama) Qeveria ka miratuar një Akt Normativ me atë të të cilit i jep të drejtën ministrit të Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, që të negociojë krahas mini...
Amerika duhet të dijë të vërtetën rreth korrupsionit të familjes Biden
TOM FITTON Skandalet e Biden nuk u zhdukën kur Joe Biden hyri në Zyrën Ovale, siç shkrova në këtë artikull për The Washington Times: Një president merr detyrën mes akuzave për korrupsion në ...
Akullore nga Kina e kontaminuar me koronavirus
-Zyrtarët besojnë se koronavirusi ishte në gjendje të mbijetonte në akullore për shkak të temperaturës së ftohtë-. Tre mostra të akullores nga një kompani kineze kanë rezultuar pozitive për COV...
Kina rrëfen: Rastet e Coronavirusit të Wuhanit mund të jenë 10 herë më të larta se sa janë raportuar
  SIMON KENT Shkalla e infeksionit me koronavirus në qytetin kinez të Wuhanit, epiqendra e shpërthimit viral që ka përfshirë botën, mund të ketë qenë 10 herë më e lartë sesa sugjerojnë ...
Qeveria e Kinës lëshoi ​​’qëllimisht’ COVID-19/ Virologia kineze
'Unë kam punuar në laboratorin e referencës së OBSH-së, i cili është laboratori kryesor koronavirus në botë " Qeveria kineze prodhoi dhe lëshoi me qëllim virusin COVID-19 që çoi në mbyllje dhe ...
Kina shpreson që SHBA do të bashkëpunojë për të krijuar kushte të favorshme për marrëveshje tregtare, thotë diplomati i lartë
Pekin,7 gusht (Reuters) - Kina i kërkon Shteteve të Bashkuara që të forcojnë bashkëpunimin në mënyrë që të krijojnë kushte të favorshme për zbatimin e fazës së parë të marrëveshjes tregtare, tha t...
Donald Trump kërkon që Thesari i Shteteve të Bashkuara të ndërpresë marrëveshjen e TikTok
Donald Trump thotë se qeveria duhet të ndërpresë shitjet në çdo njësi shtijesh të TikTok nëse ndonjë firmë amerikane e blen atë. Presidenti amerikan tha që i ka bërë një kërkesë për një "pjesë ...
TikTok: Trump thotë se do të ndalojë aplikacionin kinez në SHBA.
Presidenti Donald Trump ka njoftuar se po ndalon aplikacionin e përhapjes së videove në pronësi kineze, TikTok, në SHBA. Ai u tha gazetarëve se mund të nënshkruante një urdhër ekzekutiv qysh të...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »