Në një kohë kur koronavirusi duket se është më pranë se kurrë me Shqipërinë, nisur nga fakti që në Italinë fqinje raportohen 2 të vdekur dhe 132 të infektuar, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Facebook.

Teksa deklaron se koronavirusi nuk e ka prekur Shqipërinë, Rama bën thirrje që populli të mos bjerë pre e lajmeve të rreme. Ju kujtojmë se kudo në rrjetet sociale po qarkullon një mesazh zanor ku thuhet se në vendin tonë ka 12 raste të prekura me koronavirus.

Veritas.com.al