Etiketa: rama

Rama fitoi mandatin e 3-të/ Vjen mesazhi i rëndësishëm nga BE, duhet që të…
Kryetari i Parlamentit Europian, David McAllister, ka uruar kryeministrin shqiptar Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve. McAllister thotë se e ndjek me shumë vëmendje procesin e integrimit të Shqipë...
Rama: Gati qendra e re e kardiokirurgjisë te ‘Shefqet Ndroqi’! Ndërhyrjet e vështira në zemër falas për rreth 400 pacientë në vit
Qendra e re e kardiokirurgjisë në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ e dyta pas QSUT është gati dhe do të hapet së shpejti. Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga spitali “Shefqet N...
Varhelyi: Lajmet e “Non-Papers” nuk janë të vërteta! Rama: Vizioni im mbetet “Shengeni Rajonal”
Komisionieri i lartë për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi në konferencën e përbashkët që pati në Rinas, me kryeministrin Edi Rama është pyetur nga gazetari i “Top Channel”, Muhamed Veliu ...
Rama: Mandati i tretë nuk do t’u ngjajë 2 të parëve, dora për opozitën mbetet e shtrirë.
Menjëherë pas deklaratës së Bashës, ku kreu demokrat Basha, i quajti sërish 'masakër elektorale' zgjedhjet e fundit, ka reaguar Rama në rrjetet sociale. Kryeministri përsëriti edhe njëherë tjet...
Rama në stërvitjen “Defender Europe 2021”: ‘Në diktaturë ju ishit të mallkuar në këtë tokë, tani mund të doni të qëndroni këtu’.
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në organizimin për nisjen e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 2021” tha se regjimi komunist e kishte brumosur popullin shqiptarë me idenë se të ...
“E turpshme”/ Rama reagon ashpër për ‘Non-Paper’-in e ndryshimit të kufijve: Unë kurrë s’kam thënë gjë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar rreth një artikulli të botuar nga gazeta austriake “Der Standard”, lidhur me dokumentin jo-zyrtar të ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor. Në një postim n...
Shqipëria arrin 500 mijë vaksinime antiCOVID, 29 ditë para afatit! Rama: U kry, vazhdojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion
Shqipëria arrin objektivin e 500.000 vaksinimeve anti COVID, 29 ditë para afatit. Objektivi i vendosur nga qeveria dhe ministria e Shëndetësisë ka qenë që kjo shifër të arrihet në fund të muajit m...
Rama për ‘La Repubblica’: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura!
"Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e parë", thotë kryeministri Edi Rama, duke i treguar...
Duka uron Ramën për fitoren: Gabimet e Bashës na kushtuan shumë
Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar pas rezultatit në këto zgjedhje, ku ai nuk mundi të marrë një mandat deputeti në Qarkun e Durrësit, si pjesë e listave të PD-së dhe k...
PS merr mandatin e tretë historik! Erdogan, Mitsotakis, Di Maio, Enver Hoxhaj, Ali Ahmeti dhe Zaev urojnë Ramën! Asnjë fjalë nga Kurti dhe Vuçiç
Në ditën e parë që është konfirmuar fitorja e mandatit të tretë, kryeministri Edi Rama ka marrë urimet e para nga liderët fqinj. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri grek, Kyr...
Faqja 1 prej 11312345...102030...E fundit »