Etiketa: is_tag

Samiti i Klimës COP28 / Rama mbërrin në Dubai, pritet nga presidenti i EBA dhe Guterres
Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës COP28. Kreu i qeverisë ka ndarë pamje teksa pritet në...
Parada e 28 Nëntorit, Rama: Ide e të rinjve të diasporës, mbledh shqiptarët nga të gjitha anët/ VIDEO
Për herë të parë do të mbahet në Tiranë “Parada e shqiptarëve”. Aktiviteti zhvillohet më 28 Nëntor në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe mikpret shqiptarët për të festuar 111 vjetorin e Pavarësi...
Koncesioni i sterilizimit/ Rama: Përfitimi i shtetit më i madh sesa të gjitha fryrjet! Do të bëjmë analizat tona
Kryeministri Edi Rama mbron koncesionin e sterilizimit si një nga veprat më të rëndësishme që ka sjellë transformimin në shëndetësi. Ndërsa sa i takon akuzave të SPAK për kosto të pajustifikueshme...
Rama: Marrëveshja me Italinë për emigrantët është pozitive për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama thotë se marrëveshja me Italinë për emigrantët, nuk shkel Kushtetutën e Shqipërisë. Në një konferencë për mediat, Rama u shpreh se marrëveshja është pozitive për vendin to...
“SPAK, strukturë e pavarur”, Rama: Hera e parë që drejtësia vepron vetë, jo sipas urdhërave
Kryeministri Edi Rama thotë se SPAK, është një strukturë e pavarur. Në një konferencë për mediat, Rama u shpreh se është hera e parë që drejtësia vepron vetë, dhe jo sipas urdhrave nga politika...
Greqiana rrezikon integrimin në BE? Rama: Po edhe mundet, po pastaj?
  Për kryeministri Edi Rama, Fredi Beleri është cështje e drejtësisë, dhe qeveria nuk ndërhyn në intitucionet e saj. “Presioni grek, e kam thënë opinionin tim, nuk dëshiroj të ushqej një de...
Rama iu përgjigjet akuzave të Berishës: Familjarët e mi s’kanë marrë asnjë qindarkë nga fondet publike
Gazetari Muhamed Veliu: Një përgjigje në lidhje me akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha se vajza juaj ka marrë shumë tendera publikë. Ai ka deklaruar se edhe kunati juaj është bërë përfitues va...
Vendimi i Strasburgut për 21 janarin/ Rama: Koha që drejtësia e re të reagojë. Prokuroria e Tiranës është tallur me përbuzje
Rama: Dhe është për të ardhur keq që ne ndërkohë që gjykata e të drejtave të njeriut në Strasburg ka nxjerrë një vendim shumë domethënës shumë kuptimplotë, të qartë lidhur me një krim shtetëror që...
Arsimi profesional/ Rama: ‘Është fjala për një reformë jetike, për ekonominë dhe zhvillimin tonë social’.
  Kryeministri Edi Rama njoftoi sot risitë e arsimit profesional, ku theksoi se , nxënësit e viteve të para të gjimnazeve, mund të transferohen lehtësisht në shkollat e arsimit profesional, në...
Kurti nuk mori pjesë në samitin e Diasporës, zëdhënësi: Kishte angazhime të tjera
Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i tretë për Diasporën. Me ftesë të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, po merr pjesë presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, por jo kryeministri Albin Kurti. Zëdhënësi...