Dita e enjte e 23 shtatorit do të ndikohet nga kushte jo të qëndrueshme atmosferike.

Priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Elbasan, Berat dhe Korçë. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 16 – 22 °C, në vendet e ulëta 12 – 25 °C dhe në vendet malore 7 – 19 °C.