Etiketa: is_tag

Pranvera po vjen në muaj dimri. Temperatura mbi 20 gradë, si parashikohet moti gjatë kësaj jave
Pas të ftohtit të acartë dhe reshjeve të shiut e dëborës, moti prej disa ditësh ka marrë kthesë dhe duket se pranvera po vjen më shpejt nga se i takon. Meteorologia Lajda Porja, bën me dije se ...
Mot i keq në Itali: Pezullohet edhe linja e trageteve Vlorë-Brindisi.
Pas pezullimit të linjës së trageteve Durrës-Bari, është pezulluar lundrimi edhe për linjën Vlorë-Brindisi. Mësohet se shkak është bërë përkeqësimi i motit në Itali. Si pasajë, Kapiteneria e Po...
Temperaturat po vijnë në ulje kësaj jave, mot i ftohtë por pa reshje: Lajda Porja tregon si do të jetë java.
Meteorologia Lajda Porja është shprehur se kjo javë do jetë me temperatura më të ftohta, por me diell kryesisht në pjesën më të madhe të territorit të vendit. Porja tha se  fundjava do të jetë ako...
Moti i keq sjell lajme të papritura. 7 ushtarë dhe 2 makina presin në rrugën e Obotit për të kaluar banorët në anën tjetër.
Situata nga përmbytjet vijon të jetë problematike në qarkun e Shkodrës, ndërsa në Lezhë situata është normalizuar. Në Shkodër, 15 banesa kanë prezencë uji dhe disa fshatra kanë mbetur pa energji e...
Mot i keq në Vlorë: Për nesër pezullohet transporti detar ndërkombëtar!
Si pasojë e situatës së përkeqësuar të motit në Vlorë, duke filluar nga ora 18:00 e ditës së sotme deri në datën 23 janar do të jenë të pezulluara lundrimi i anijeve të vogla. Anijet e transportit...
Shqipëria nis të zbardhet për dimër, por edhe përmbytje nga ujërat.
Nga veriu në jug, Shqipëria edhe ditën e sotme po përballet me pasojat e motit të keq. Në Qarkun Korçë, gjatë natës ka patur reshje dëbore, veçanërisht në kuotën sipër 1200 metrat...
Moti i keq/ Pezullohet mësimi në 56 shkolla: Ministre Kushi
 Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar se për shkak të reshjeve dhe motit të keq në vend në disa shkolla është marrë vendimi për të pezulluar mësimin. Ministria bë...
Mot i keq në të gjithë vendin, nga nesër, e premte, ulen ndjeshëm temperaturat
Dita e enjte ka nisur me një erë të fortë, por me temperatura relativisht të larta. Në bregdet, parashikohet që temperaturat gjatë ditës të jenë 12-17 gradë celsius, në zonat fushore 9-16 gr...
Nuk kalohet rruga Milot-Lezhë, bllokohet nga përmbytjet! 1 mijë ha sipërfaqe tokë nën ujë në Shkodër.
Reshjet e dendura të shiut që kanë rënë gjatë natës kanë krijuar probleme pothuajse në të gjithë vendin, por situata më problematike paraqitet në qarkun e Shkodrës, ku në total është 1 mijë sipërf...
Anulohen lundrimet nga portet shqiptare, pasagjerët kaluan natën në traget. Shkak moti i keq.
  Pasagjerët që do të niseshin mbrëmjen e djeshme nga porti i Durrësit në drejtim të Barit kanë kaluar natën në traget. Gazetarja e A2 CNN, Elitjona Doko, njoftoi se dy lundrimet e trage...