Etiketa: is_tag

“Rama ka afruar gjithë Europën në Tiranë”, Abazoviç: Ardhmëria e të gjithëve është në BE
Ardhmëria e të gjithëve është ne BE! Kështu u shpreh kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, në Tiranë. Ndërsa u prit në kryeministri nga homologu shqiptar Edi Rama, Abazovic foli shkur...
“Konfliktet me ndërkombëtarët”, Abazoviq: Nuk është mirë as për Kosovën as për Serbinë
Në konferencën për media në Podgoricë, mes Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit në largim të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është komentuar situata në Kosovë dhe qëndrimet e Krye...
“Rajoni, në një fazë të re të historisë”/ Rama me Abazoviçin: Të kemi qëndrim të përbashkët në samitin e NATO-s
Kryeministri Edi Rama u ndal në Mal të Zi në kuadër të turit të tij ballkanik, teksa u prit në Podgoricë nga homologu Dritan Abazoviç. Në konferencën e përbashkët për shtyp, Rama u shpreh se fa...
Rama mbërrin në Podgoricë/ Abazoviç: Qëllimi është të investojmë në deeskalimin e situatës në rajon
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pasditen e sotme është takuar me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazovic në kuadër të turit ballkanik dy ditor.  Pas takimit ata kanë dalë në konferencë pë...
Dritan Abazoviç: Ballkani i Hapur do ndihmonte në zgjidhjen e fuqisë punëtore
Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se vendi nuk rrezikon falimentimin dhe se aktualisht, në thesarin e shtetit janë 270 milionë euro. Abazoviç tha se nisma e Ballkan...
Abazoviç i kërkon presidentit të ri: Anulo zgjedhjet e parakohshme!
Kryeministri në detyrë në Malin e Zi, Dritan Abazoviç gjatë një interviste për mediat vendase, i ka kërkuar presidentit të sapozgjedhur Jakov Milatoviç të anulojë vendimin për zgjedhjet e para...
Dritan Abazoviç: Me Tiranën dërguam mesazhin e bashkëpunimit. Shohim nga e ardhmja!
Sot me mbledhjen e dy qeverive dërguam mesazhin e bashkëpunimit, e përkushtimit drejt të ardhmes. Kështu u shpreh kryeministri i Mali të Zi, Dritan Abazoviç në përfundim të mbledhjes së dy qeveriv...
Abazoviç në Tiranë: Open Balkans? Zgjidhje për tensionet! Rama: Abazoviç, fenomen në politikë
Pavarësisht konfuzionit politikë që mbetën në Malin e Zi, për Kryeministrin Dritan Abazoviç, qeveria është duke punuar shumë mirë sot me mandate të kufizuar, sesa kur fitoi mandatin e plotë. Në nj...
Bie kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, dhe qeveria e tij, rrëzohet qeveria në Mal të Zi
Bie Abazoviç, rrëzohet qeveria në Mal të Zi (Dritan Abazovic) Dritan Abazoviç nuk është më kryeministër i Malit të Zi. Parlamenti malazez ka votuar pro mocionit të mos...
Dritan Abazoviç para deputetëve të Malit të Zi: ‘Ju pengon fakti se jam shqiptar!’.
    ”Që në ditën e parë u ka shqetësuar fakti që jam pjesëtar i një kombi pakicë [shqiptar]. Unë jam kryeministër që merr vendime të vështira, që mbrojti interesat kombëtare edhe pas 3...