Etiketa: is_tag

SPAK: Adriatik Llalla nuk ka fituar azil politik në Itali, ndodhet në proces ekstradimi!
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK i tha BIRN se procesi i ekstradimit të ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, është ende në vazhdim në Itali dhe s...
Pas 2 muajsh në kërkim, arrestohet në Romë Adriatik Llalla, kërkon azil politik në Itali!
  "Peshku i madh" duket se ka rënë në rrjetë. Pas më shumë se 2 muajsh në kërkim, i janë vërë prangat ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ai është arrestuar në Romë, ku dhe ka qëndruar përgjat...
Berisha merr në mbrojtje Adriatik Llallën: ‘Dënim politik, e pësoi vetëm pse refuzoi ambasadorin Lu’.
Sali Berisha qe nga Foltorja e organizuar ne Tropoje, per here te pare ne menyre publike ka marre ne mbrojtje ish Prokurorin e Pergjithshem Adriatik Lllalla, tashme i denuar me dy vjet burg per ko...
U dënua me 2 vite burg, Adriatik Llalla kërkon pezullim të vendimit
Avokati mbrojtës i ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla, ka kërkuar pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit për dy vite burg nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit...
Seanca gjyqësore/ Adriatik Llalla mungon, ndodhet në spital! Avokati: Vuan nga një sëmundje e rëndë!
Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit ka nisur sot seancën në lidhje me vendimin e ish kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili kërkon shpalljen e pafajësisë ose rikthimin për gjykim të çë...
Çështja a Adritatik Lallës në Apel, caktohet trupa gjykuese
Gjykata e Apelit të Posaçëm ka caktuar trupën gjykuese që do të marrë në dorë çështjen e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.  Trupi gjykues përbëhet nga gjyqtarët Nertina Kosova, kryesuese/rela...
Gjykata Speciale dënon Adriatik Lallën: 2 vite burg dhe 5 vite jashtë posteve publike. I sekuestrohet pasuria.
Adriatik Llalla bëhet zyrtari më i lartë shqiptar i dënuar ndonjëherë nga një gjykatë në vend. Pas kërkesës së SPAK, GJKKO ka marrë kështu një vendim historik, në një seancë ku nuk munguan edhe pë...
Çështja Adriatik Llalla/ Gjithçka në pikën zero, procesi i gjykimit ndaj ish-kryeprokurorit do të rinisë nga e para
Gjyqi ndaj Adriatik Llallës do të rihapet nga e para.  Report Tv mëson se është revokuar gjykimi i shkurtuar me kërkesë të Llallës dhe do fillojë gjykim i zakonshëm nga e para. Llalla në vend që t...
SPAK kërkon 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.
Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka kërkuar 2 vite bur për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku duke zbritur 1/3 nga gjykimi shkurtuar mbetet 1.4 vite burg. Gazetari i Repo...
Adriatik Llalla, zyrtarisht i pandehur/ Ja lista e pasurive që SPAK ka vendosur për sekuestrim
Adriatik Llalla, ish prokurori i përgjithshëm që do gjykohet për fshehje te te ardhurave, tanimë me vendim të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, do t’i s...