Etiketa: is_tag

Lëkundje tërmeti në Adriatik, magnituda 4.9 i shkallës Rihter.
Një tërmet me madhësi 4.9 i Shkallës Rihter është regjistruar pak minuta më parë. Sipas EMSC-së, epiqendra e tij ka qenë në Detin Adriatik. Thellësia e tërmeti ka qenë 10 kilometra...
Marina amerikane kryen operacione manovrimi me atë shqiptare në Adriatik
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikën në Shqipëri, mëngjesin e 20 janarit ka bërë me dije se javën e kaluar janë kryer operacione manovrimi në detin Adriatik nga shkatërruesit e raketave të...
Gaforret blu bëhen frustrim për peshkatarët në Adriatik
    Gaforrja blu mund të jetë e bukur, por është bërë një burim ankthi i përditshëm për peshkatarët Shqiptarë që  mezi përpiqen të arrijnë fundin e muajit, pasi speciet invazive sh...
Tërmet me magnitudë 3.2 në Shqipëri, epiqendra në Adriatik.
Lëkundje sizmike janë ndjerë sonte në vendin tonë.  Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter është ndjerë në orën 22:21. Mësohet se epiqendra ka qenë Deti Adriatik dhe lëkun...
Sot e nesër evitoni daljen në det: Jon dhe Adriatik do të përfshihen nga moti i keq/ DPD
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se moti i keq do të përfshijë detin Jon dhe detin Adriatik duke filluar nga dita e mërkurë 2 Janar 2019. Më e mira që mund të bëhet- njofton DPD- ësh...
Që dje në mesditë tre të rinj kanë humbur jetën në aksident afër Milotit, Policia njofton vetëm sot.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes pas aksidentit)/ Lajmi është bërë i ditur vetëm sot, por ngjarja tragjike ka ndodhur dje në festën e 1 Majit, në fshatin Adriatik të Milotit Burime zyrtare ...