Etiketa: aksidenti

Përplasje e rremë me eskortën e Berishës, policia vë nën hetim 24-vjeçarin nga Prishtina! Bie pretendimi i truprojës.
24 vjeçari i cili u përfshi mbrëmjen e djeshme në një aksident me makinën e eskortës së Sali Berishës është vënë nën hetim. Aksidenti ku u përfshinë tre makina ka ndodhur teksa ish-kryeministri...
Tragjedia e Bullgarisë/ Në autobus ka pasur një cisternë ilegale me 1 mijë litra naftë dhe 30 mijë fishekzjarrë
Gazeta maqedonase “Infomax” ka publikuar detaje të reja lidhur me aksidentin tragjik të 23 nëntorit – ku humbën jetën 46 persona – mes tyre 12 fëmijë. Sipas informacioneve nga hetimi, Infomax z...
Aksidenti në Bullgari më i rëndi në 10 vitet e fundit në Europë
Aksidenti tragjik që ndodhi në orët e para të ditës së martë në Bullgari, në të cilin humbën jetën 46 persona, konsiderohet si aksidenti më i rëndë automobilistik që ka ndodhur në 10 vitet e fundi...
Aksidenti tragjik në Bullgari: Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpall tre ditë zie
Pas aksidentit të autobusit në Bullgarinë Perëndimore, që mori jetën e 46 personave – mes tyre 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut – dhe 12 fëmijë, qeveria maqedonase vendosi që të shpallet tre d...
“Besa Trans”, nga katër kontrolle të inspektorëve, ka marr katër padi penale në vitin 2021
Shkup, 23 nëntor – Kompania “Besa Trans”, autobusi i të cilës u dogj në rrugën Struma në Bullgari ku të gjallë u dogjën 45 udhëtar nga Maqedonia ka katër padi penale për mos respektimin e protokol...
Aksidenti tragjik në Tiranë/ shoferi po lufton për jetën, policia i komunikon arrestin
Shoferit 30-vjeçar Emirjan Doko, i cili shkaktoi aksidentin tragjik me 2 viktima i është komunikuar masa e arrestit nga policia e Tiranës pasi akuzohet për 3 vepra penale. 30 vjeçari që ndodhet...
Hotel ‘Rogner’, skenë krimi/ 28-vjeçari shqiptar i Maqedonisë së Veriut bie nga kati i 5-të pse u mbështet te dritaret e amortizuara të dhomës
Hotel ‘Rogner’ në Bulevardin 'Dëshmorët e Kombit' në Tiranë është kthyer mbrëmjen e djeshme në një skenë krimi. Ajdin Mustafi 28-vjeç humbi jetën pasi ra nga kati i pestë. I riu një shqiptar i Maq...
Aksidenti me 5 viktima në Qafë-Muzinë, arrestohet shoferja e makinës që i preu rrugën furgonit!
Policia ka vënë nën pranga shtetasen Rexhina Çelhaka, e cila u përfshi ditën e djeshme në aksidentin tragjik ku humbën jetën 5 persona. Kjo shtetase duke drejtuar automjetin e saj ‘Land Rover’ ...
Gazeta më e madhe kroate hapet me titullin: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Gazeta më e madhe kroate është hapur me lajmin tragjik të vdekjes së 10 pasagjerëve nga Kosova, të cilët do të shkonin drejt vendlindjes. Titulli që zgjodhi gazeta “Jutarnji List” është “Shofer...
“Çfarë fatkeqësie pikëlluese”, Rama me zemër të thyer për aksidentin në Kroaci: Ngushëllime vëllazërore familjeve të viktimave
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për aksidentin tragjik të ndodhur në Kroaci, ku nga përmbysja e një autobusi humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës që po udhëtonin nga Frankfurti drejt Prishtinës, ...
Faqja 1 prej 212