Etiketa: ambasada-amerikane

Berisha voton pranë Ambasadës së SHBA dhe thotë: ‘Aq sa më provokon Amerika, aq e provokoj edhe unë!’
“Votimi pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) është provokim aq sa mund të jetë Amerika për Sali Berishën”. Kështu është shprehur ish-kreu i Partisë Demokrat...
Ambasada amerikane, thirrje shtetasve të saj në Tiranë: ‘Shmangni tubimet, sot PD ka njoftuar protestë!’.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka njoftuar  shtetasit e SHBA në Shqipëri që t’i shmangen protestës  së sotme.  Në njoftim thuhet, se gjatë kësaj të mërkure në orën 17:0...
Ambasada amerikane i dhuron Policisë së Shtetit pajisje hetimi
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi  dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100 000 dollarësh të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin A...
Rihapja e garës për hetues në BKH, Ambasada e SHBA: Aplikoni, bashkohuni në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar
Disa ditë pas rihapjes së garës për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, përmes një postimi në Facebook motivon gra dhe burra me gamë të gjerë prejard...
Dhuna në kryeqytet/ Yuri Kim: ‘Ata që ishin në pushtet më parë të mos bëjnë gabimet e së kaluarës’.
Zonja Yuri Kim, ambasadore e SHBA në Tiranë ka reaguar sot rreth dhunës qe po ushtrohet ne Tirane kinse ne lidhje me crasjen e Klodian ERashës Ajo shkruan: “Vdekja e Klodian Rashas është një...
Protesta e dhunshme/ Reagon ambasada e SHBA dhe u bën thirrje qytetarëve amerikan për vëmendje.
Pas trazirave që shoqëruan protestën e djeshme, për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, ka reaguar sot Ambasada amerikane në Tiranë, e cila i bën thirrje qytetarëve të saj që jetojnë në Shqipëri,...
Sot, Dita kombëtare e Rinisë/ Ambasada Amerikane uron: Dita e studentëve që marshuan kundër diktaturës
Ambasada Amerikane në Tiranë shkruan se kjo është një ditë për të njohur studentët trima që marshuan kundër diktaturës dhe sollën demokracinë dhe lirinë në Shqipëri. Postimi i Plotë i Ambasadës...
SHBA: Ishte brenda kompetencave të Kuvendit miratimi i ndryshimeve ‘domethënëse’ në Kod
Sot pasdite, Ambasada e Shteteve te Bashkuara ne Tirane, doli me nje deklarate publike dedikuar punimeve te sotme te Kuvendit ku u votua Kodi i Ri Zgjedhor. 'Shtetet e Bashkuara i kanë shtyrë u...
Sot, 5 shtator, dita e shenjtërimit të Nënë Terezes/ Ambasada e SHBA: ‘Bamirësia zbut ndikimet negative të krizave’.
Ambasada e SHBA në Tiranë kujton ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke theksuar mes të tjerash se “Bamirësia zbut ndikimet negative të krizave humanitare dhe ndihmon në përmirësimin e shërbim...
Aida Hajnaj merr zyrtarisht detyrën në BKH. Ambasada e SHBA: ‘Ky është një gur i rëndësishëm kilometrik’.
Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një lajmërimi bën me dije se zonja Aida Hajnaj ka marrë zyrtarisht detyrën si drejtuesja e parë e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në njoftim, ambasada shpreh...
Faqja 1 prej 41234