Etiketa: is_tag

Gjyqtarët e GJKKO, takim në ambasadën amerikane, SHBA shpreh mbështetjen për gjykatat e posaçme
Gjyqtarët e GJKKO-së dhe të Apelit kanë zhvilluar një takim me zyrtarë të ambasadës amerikane. Në një postim në Facebook, ambasada nënvizon se theksi në takim u vu te roli kyç i gjyqtarëve të pava...
Aksioni kundër mashtrimit për viza amerikane/ Reagon ambasada e SHBA në Tiranë: Të përkushtuar të punojmë me partnerët tanë
Një aksion i zhvilluar mes Policisë së Shtetit Shqiptar, Prokurorinë e Tiranës mes Njësisë së Hetimit Kriminal të Shërbimit Diplomatik të Sigurisë së Departamentit të Shtetit të Departamentit Amer...
SHBA: Zgjedhjet të kryhen në përputhje me ligjin dhe standardet ndërkombëtare
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet vendore që do të mbahen më 14 maj. ‘Të dielën, qytetarët shqiptarë do të ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike më themelore – të vo...
SHBA në Ditën kundër korrupsionit: Ne e luftojmë korrupsionin përmes diplomacisë!
  Ambasada Amerikane ka reaguar për Ditën Ndërkombëtare kundër korrupsionit. Në një postim në rrjetet sociale të shpërndarë nga ambasada amerikanë, shkruhet se Departamenti i Shtetit lufton...
Ambasada e SHBA zbardh detaje nga takimet e zyrtarëve amerikanë në Shqipëri
Ambasada amerikane në Shqipëri ka zbardhur pas vizitën e ndihmës Sekretarjes amerikane të Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, dhe Zëvendësndihmës Sekreta...
Ambasada e SHBA u thotë amerikanëve në Rusi që të largohen menjëherë!
Ambasada e Shteteve të Bashkuara u ka thënë amerikanëve në Rusi që të largohen menjëherë nga vendi ndërsa fluturimet dalëse mbeten të disponueshme. Në një alarm sigurie në faqen e saj të intern...
Rusia ka dy rrugë! Ambasada amerikane në Tiranë shpërndan mesazhin e Blinken
Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë këtë të mërkurë mesazhin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken për Ukrainën. Blinken shprehet se Rusisë i janë dhënë dy rrugë, ajo e diplom...
Marina amerikane kryen operacione manovrimi me atë shqiptare në Adriatik
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikën në Shqipëri, mëngjesin e 20 janarit ka bërë me dije se javën e kaluar janë kryer operacione manovrimi në detin Adriatik nga shkatërruesit e raketave të...
SHBA, Ambasada në Tiranë: ‘Zyrtarët e korruptuar u shkelin të drejtat dhe liritë!’
Ambasada e SHBA në Tiranë flet shqip per politikanet e Tiranes dhe jep një mesazh të drejtpërdrejtë në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada amerikane ...
Mbërrin në Tiranë krahu i djathtë i Yuri Kim/ Kush është zv.ambasadori? Karriera e Demian Smith
Faqja e ambasadës amerikane ka publikuar profilin dhe karrierën e mëparshme të zëvendësit të Yuri Kim në Shqipëri. Demian Smith ka nisur detyrën si zëvendësambasador i SHBA-ve në vendin tonë, ndër...