Etiketa: is_tag

Hyn në fuqi që sot amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë, 400 të tjerë ulje dënimi
Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë ndërsa 400 të tjerë përfitojnë ulje dënimi. Nga amnistia për...
Kuvend: PS tërhiqet nga Aministia Penale. Votohet Marrëveshja për emigrantët dhe Zonat e Mbrojtura
Partia Socialiste ka tërhequr projektligjin për Amnistinë Penale. Sipas burimeve për RTSH, mësohet se socialistët nuk do e kalojnë sot (22 shkurt) për votim projektligjin, ndonëse ishte vendosur n...
Nis seanca në Kuvend/ Foltorja vijon me skenarin e kaosit dhe bilbilave
Ka nisur seanca e radhës plenare në Kuvend. Deputetët e Foltores kanë vijuar të pengojnë sërish punën në Kuvend, me të njëjtin skenar atë të zhurmuesve dhe bilbilave. Kryetarja e Kuvendit Lindi...
Ministri Manja: S’ka amnisti për asnjë nga veprat që po hetohet dhe gjykohet në Gjykatën Posaçme
Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha se asnjë prej çështjeve që trajtohen nga SPAK dhe GJKKO nuk preken nga Amnistia Penale, e cila pritet të miratohet të enjten në Kuvend. “Dje në komisionin e ...
Për amnistinë duhen 84 vota, PD bojkoton seancën e së enjtes, Basha: Çfarë kap SPAK, po i liron Parlamenti
Lulzim Basha ka deklaruar se Partia Demokratike nuk do të marrë nesër pjesë në seancën parlamentare ku do të votohet edhe ligji për Amnistinë Penale. “PD nuk do të marrë pjesë në seancën e nesë...
Amnistia Penale, diskutohet në Komisionin e Ligjeve/ Manja: Janë pranuar një pjesë e amendamenteve të Alibeajt dhe Nallbatit
Është zhvilluar këtë të martë mbledhja online në Komisionin e Ligjeve. Në këtë mbledhje po diskutohet drafti përfundimtar për Amnistinë Penale. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha se janë pra...
Amnistia penale nuk do të kalojë për votim as këtë javë. PS e shtyn për javën e ardhshme!
Amnistia penale nuk do të kalojë për votim në Parlament as këtë javë. Grupi parlamentar i Partisë Socialiste e ka shtyrë këtë draft, teksa paketa do të shqyrtohet edhe njëherë në komisione parl...
Aministia e fundvitit/ Manja dorëzon në kryeministri projektin përfundimtar të Amnistisë Penale
Ministri i drejtësisë, Ulsi Manja ka dorëzuar këtë të enjte në kryeministri projektin përfundimtar të Amnistisë Penale. Manja thotë se do të rritet numri i përfituesve. Në versionin përfundimtar p...
Shtëpia e Bardhë propozon aministi për 1.8 milionë ilegalë në shkëmbim të 25 miliardë dollarë për Murin, fundin e emigracionit dhe të vizave të llotarisë.
Shtëpia e Bardhë ka zbuluar propozimin për zgjatjen e statusit legal dhe hapjen e rrugës për dhënien e shtetësisë 1.8 milion emigrantëve ilegal që kaën hyrë në vend si fëmijë, në shkëmbim të 25 mi...
Të vrasësh nënën që të ka rritur e pastaj ta akuzosh pse “nuk më fal”.
Të dalësh nga burgu me amnisti, ose edhe pse ke kryer afatin, nuk do të thotë se nuk ke kryer vepër kriminale. Këta që dolën nga burgu kësaj radhë, në mjaft raste, po dëshmojnë se “janë heronj”. M...