Etiketa: is_tag

Turqia ka ‘regjistruar provat për vrasjen’ e gazetarit nga Arabia Saudite.
Zyrtarët Turq kanë prova të regjistruara në video dhe audio që tregojnë se gazetari i zhdukur Saudit, Jamal Khashoggi është torturuar brenda konsullatës Saudite në Stamboll, i thanë BBC-së. Zot...
Trump kërkon përgjigje nga ‘nivelet më të larta’ të qeverisë saudite rreth gazetarit të zhdukur
Nga: Brooke Singman | Fox News Presidenti Trump tha të mërkurën se ai po "kërkon" përgjigje nga qeveria e Arabisë Saudite rreth zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi, duke e quajtur atë ...
Gratë saudite arrijnë të marrin xhiron e fitores në përfundim të ndalimit për të ngarë makinën
RIYADH (Reuters) - Gratë në Arabinë Saudite ngjiten rrugët të dielën, duke inauguruar me në fund ,te fundit ndalim ne bote,per te ngare makinen nga femrat, pare per shume kohe si një emblemë e ...
Hetimi Saudit kundër korrupsionit “nxjerr në pah 100 miliardë dollarë përvetësime”.
Prokurori i përgjithshëm i Arabisë Saudite thotë se të paktën 100 miliardë dollarë janë keqpërdorur gjatë regjimit të korrupsionit dhe janë përvetësuar në dekadat e fundit. Sheikh Saud al-Mojeb...
Mbreti Saudit shtrëngon kontrollin e pushtetit duke pastruar mbretërinë dhe burgosur elitat e korruptuara.
Princi Saudit i Kurorës, Mohammed bin Salman ka shtrënguar kontrollin mbi pushtetin e tij me spastrimet e fundit kundër korrupsionit brenda mbretërisë. Stephen Kalin dhe Katie Paul raportojnë p...
Edhe një mik mes princërve që kishte Tirana zyrtare, u arrestua mbrëmë. Njofton Arabia Saudite
(FOTO: Princi Alwaleed bin Talal në zyrën e kryeministrit Rama)/ Arabia Saudite njoftoi arrestimin mbrëmë, të investitorit miliarder, Princit Alwaleed bin Talal, i cili vizitoi venëdin tonë në ...
Princi i Arabisë Saudite mbërrin në Portin e Durrësit, do të takohet me Metën dhe Ramën
  I cilësuar si një investitorët kryesor në Arabinë Saudite dhe në Rajon, Princ AlWaleed bin Talal bin Abdulaziz Al-Saud, një ndër miliarderët botërorë, me rreth 17.3 miliardë dollarë pasu...
Trump në Arabinë Saudite: Kjo është një betejë mes të mirës dhe të keqes.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërkuar që ta bëjë të qartë se Shtetet e Bashkuara nuk janë në luftë me islamin në fjalimin e tij të madh që e ka dhënë sot në Arabi Saudite, d...
Donald Trump: Takimi i parë në Arabinë Saudite do t’i sjellë Amerikës ‘Punë, Punë, Punë’.
Presidenti Donald Trump e përshkroi ditën e parë të udhëtimit në Arabinë Saudite si një ‘ditë e frikshme”- duke iu referuar miliardave në investime- në shënimet e para të njërit nga takimet kryeso...
Princi Saudit deklaron se Trump është “një mik i vërtetë i Myslimanëve” dhe shpreh mbështetje për ‘Travel Ban’.
Pas takimit të suksesshëm me Donald Trump, këshilltari i Princit të Kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman e përshkroi Trump si “mik i vërtetë i Myslimanëve” duke shtuar se ai respekton dh...