Etiketa: is_tag

Udhëheqësit saudit Mohammed bin Salman i jepet imuniteti i SHBA-së për vrasjen e Khashoggi.
Shtetet e Bashkuara ka përcaktuar se lideri 'de fakto' i Arabisë Saudite, Princi i Kurorës Mohammed bin Salman,- ka imunitet nga një padi e ngritur nga e fejuara e gazetarit të vrarë, Jamal Khasho...
Raporti: Netanyahu udhëtoi në Arabinë Saudite, u takua me Pompeon dhe Princin e Kurorës
DEBORAH DANAN   Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu fluturoi fshehurazi në Arabinë Saudite të Dielën për të takuar Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman dhe Sekretarin e Sh...
Turqia akuzon 20 Sauditë për vrasjen e Khashoggit
AFP Gazetari saudit Jamal Khashoggi ishte një komentator që punoi për Washington Post Stamboll (AFP) - Prokurorët turq të mërkurën akuzuan 20 të dyshuar përfshirë dy ish ndihmës të lartë të ...
Arabia Saudite burgos dy anëtarë të lartë mbretërorë, përfshirë vëllain e mbretit.
Reuters, 7 Mars 2020 DUBAI (Reuters) - Arabia Saudite ka arrestuar dy anëtarë të larte të familjes mbretërore saudite - Princin Ahmed bin Abdulaziz, vëllai më i vogel i mbretit Salman, dhe Moha...
Arabia Saudite dënon me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi
Një gjykatë Saudite, ditën e Hënë, ka dënuar me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit të gazetës Washington Post, Jamal Khashoggi, i cili u shpall i vdekur në tetor 2018. Gjykata vendosi ...
Mamaja harron beben në terminal, aeroplani kthehet nga fluturimi..
Një aeroplan u detyrua të kthehej pas në aeroport  sapo kishte nisur fluturimin, sepse një mama kishte lënë beben e saj në terminal, raporton ‘Mirror’. Avioni i ‘The Saudi Airlines ‘, kishte lë...
Arabia Saudite emëron Princeshën si Ambasadoren e Re në SHBA
FAYEZ NURELDINE/AFP/Getty Princesha Reema bint Bandar al-Saud është ambasadorja e ardhshme e Arabisë Saudite në SHBA - gruaja e parë që merr përsipër rolin e të dërguarës për Mbretërinë Islamik...
Pompeo do t’i kërkojë Arabisë Saudite që të konsiderohen ‘përgjegjës’ vrasësit e Khashoggit
Riyadh (AFP) - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, të dielën mbërriti në Riad, ku ai do të kërkojë nga Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman për të siguruar që vrasësit e gazetarit J...
Prokurori i Turqisë kërkon arrestimin e dy aleatëve të princit të kurorës Saudite mbi vrasjen Khashoggi
AFP, Breitbart News/ Stamboll (AFP) - Një prokuror turk ka kërkuar që të lëshohen urdhër arresti kundër dy shtetasve sauditë afër princit të kurorës Mohammed bin Salman mbi vrasjen e gazetarit ...
Shiko-Emmanuel Macron ankohet te Princi i Kurorës Saudite: “Ti nuk më dëgjon kurrë”
  Një gazetë saudite ka filmuar presidentin francez Emmanuel Macron duke iu ankuar princit të kurorës saudite Mohammed bin Salman lidhur me mungesën e vullnetit të sovranit të ri për të ma...