Etiketa: is_tag

Ekstradimet nga Dubai/ Balla: Do të bëhet edhe ekstradim nga shtete që nuk kanë një marrëveshje.
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi se Shqipëria po bashkëpunon me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe vende të tjera me të cilat nuk ka marrëveshje ekstradimi. Në një deklaratë për mediat ...
Vrasja e Sinomatit ndodhet pranë zbardhjes, tha Balla në Vlorë. ‘Po shkojmë drejt arrestimit të autorëve!’
Dy javë pas  ekzekutimit mafioz me Snajper i 23-vjeçarit Gëzim Sinomanti, Policia e Shtetit beson se është pranë zbardhjes së kësaj ngjarje të rëndë. Këtë e konfirmoi edhe vetë ministri I Brend...
Reagon Balla: Brenda 24 orëve, 37 persona në duart e Policisë
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me punën e bërë sot nga Policia e Shtetit, ku brenda 24-orëve janë arrestuar ose proceduar 37 persona. Në një reagim në rrjetet sociale,...
Berisha theu arrestin duke folur nga ballkoni, Balla: E papranueshme! Policia t’a trajtojë si çdo shtetas tjetër
Ministri i Brendshëm Taulant Balla në konferencën për mediat ku prezantoi bilancin e punës së Policisë së Shtetit për 2023 dhe përcaktoi objektivat për vitin që sapo ka nisur, u pyet nga gazetarët...
“Predha që vrau Aleks Nikën, pas dy ditësh në Itali”, Balla: Prokuroria t’i shkojë deri në fund hetimit për 21 janarin
Ministri i Brendshëm Taulant Balla, kërkon t’i shkohet deri në fund hetimit për 21 janarin. Duke iu përgjigjur interesit të medias, lidhur me këtë cështje Balla tha se brenda 2 ditësh predha që...
Policë të lidhur me krimin? Paralajmërimi i Ballës: Jemi në kontakt me Europol, duroni dhe do të shihni
Në një intervistë për A2 CNN, ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka pasur është shprehur këmbëngulës për të ndarë Policinë e Shtetit nga krimi. Përballë gazetares Fjorela Beleshi, Balla bëri një ...
Balla thotë se marrëveshja me Italinë për emigrantët nuk ka rrezik për sigurinë kombëtare. ‘Qendra monitorohet 24 orë, rrini të qetë!’
Ministri i Brendshëm Taulant Balla garantoi se me ardhjen e emigrantëve nuk ka asnjë rrezik të sigurisë kombëtare dhe se nuk mund të hyjnë as element të skeduar për krime apo akte terroriste. G...
Ministri Balla i bën thirrje Prokurorisë: Zbatoni ligjin për deputetët e Berishës! Rrezikojnë deri në 5 vite burg
Pas seancës së tensionuar sot në Kuvend, janë blutë e Tiranës ata që e kanë marrë situatën në dorë. Komisariati nr.1 në kryeqytet ka mbledhur provat brenda sallës parlamentare, flakadanët që ja...
Mes tymit dhe kaosit, Balla thirrje opozitës: Mos u keqpërdorni për hallin e pengmarrësit të PD-së. Flakadanët, vepër penale…
Taulant Balla i është drejtuar opozitës së Sali Berishës nga ulësja e ministrit. Ai tha se sjellja e pahijshme për hallin e një njeriu të vetëm përbën edhe vepër penale, për aq kohë sa janë për...
Do të hetohen dosjet e vjetra/ Balla dhe ministri britanik inaugurojnë laboratorin e referencës së ADN
Krime të renda të mbetura ndër vite pa autor, si vrasje apo zhdukje personash, sot kanë një mundësi që të zbardhen. Këto dosje të arkivuara, tashmë janë në fokus të punës së Policisë Shkencore, që...