Etiketa: is_tag

Zgjatje të afatave të vettingut, kjo nuk është politike, por çështje emergjente/ PS
Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një prononcim për mediat të hënën e 8 nëntorit, pas takimit me reporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santo...
Numri 2 i PS, Balla, deklaron në Kuvend se “kemi ish-ministra në dyert e gjyqeve”.
Numri dy i PS i Taulant Balla në Kuvend vlerësoi ecurinë e Reformës në Drejtësi,  dhe qartësoi se koha kur prokurorët e përgjithshëm emërtoheshin si ‘horra dhe lavire bulevardi’ ka përfunduar. ...
Balla i bën thirrje PD-së të bashkohet për shkarkimin e Metës
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka kërkuar shkarkimin e Presidentit Ilir Meta duke falenderuar 49 deputetët që kanë firmosur pro këtij akti. Balla thotë se nëse Kuvendi nuk...
Balla: Kemi të gjitha provat për shkarkimin e Metës
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Pr...
Meta nuk dha dorëheqjen/ Balla: Sa të përfundojë numërimi, Ilirin e nxjerrim në pension!
Ilir Meta nuk mbajti fjalën e dhënë që nëse do të fitonte Edi Rama, do të jepte dorëheqjen nga posti i presidentit dhe sot e përforcoi këtë qëndrim duke thënë se do të kthehej në LSI në 2022, kur ...
Nis Forumi kundër Antisemitizmit, Balla: Shpëtimi i vëllezërve hebrenj, çështje nderi për ne
Nis Forumi i parë ballkanik kundër Anti-semitizmit, aktiviteti i rëndësishëm i organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Në fjalën e mirëseardhjes, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla e n...
PS i do zgjedhjet më 9 maj/ Sugjerimi për presidentin, i cili do shpallë ditën e votimeve
Megjithëse presidenti Ilir Meta nuk e ka në plan të konsultohet me partitë politike për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kjo nuk i ka stepur socialistët të shpallin preferencën e tyre për nj...
Dy lajme që vihen përballë njëri tjetrit mbi ‘pafajësinë’ e Bashës për lobimin me financime ruse
Lajmi i parë që mbuloi mediat on-line njoftoi se ‘Lulzim Basha doli i pafajshëm’ nga gjykimi në Apel: Sipas këtij lajmi, Gjykata e Apeli lë në fuqi vendimin e shkallës së parë, duke vendosur pë...
Shkarkimi i Presidentit bëhet ‘emergjencë’ për Kuvendin.
  Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zbuloi përmes një deklarate për media hapin e radhës të PS për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Balla tha se 55 depu...
Balla, kryetar i Grupit të PS: ‘Basha nuk gjykohet vetëm si falsifikator… Të hetohet nga SPAK’.
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ...