Etiketa: is_tag

Dosjet e sigurimit të shtetit, Balla: Në shtator do të bëjmë ndryshime
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lajmëroi se në shtator do të miratohen ndryshimet për certifikatën e pastërtisë se politikaneve dhe deputeteve. Me anë të një ...
Zbardhja e çështjes ‘CEZ-DIA’, detyrim i drejtësisë/ Balla
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste në Shqipëri, Taulant Balla, nga Fieri ka folur për sa i përket dosjes “CEZ-DIA”. Ai deklaroi se ka përshëndetur njoftimin e bërë nga mediat, ...
Zgjedhja e Presidentit/ Të mërkurën nisin bisedimet mes grupeve parlamentare
Partia Socialiste thotë se do të nisë konsultimet për kreun e ri të Shtetit, megjithëse dy të mandatuarit e Edi Ramës,  Taulant Balla dhe Elisa Spiropali treguan se i kanë votat ta zgjedhin pr...
Kim takim me Ballën, në fokus Reforma në Drejtësi
Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste (PS), Taulant Balla. Përmes një postimi në Twitter ajo njoftoi se kanë d...
Mbledhja e grupit parlamentar të PS, Balla: Deri më 24 maj do kemi Presidentin e ri të Republikës
Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla pas mbledhjes së Partisë Socialiste ka folur edhe për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, teksa më 24 korrik mbaron mandati i Presidentit Ilir M...
Balla: Meta na tha se zgjedhjet të bëhen me 6 mars! Besoj e ka kuptuar që deri tani ka shkelur Kushtetutën
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se Meta ka propozuar që data e zgjedhjeve të jetë 6 marsi. "Zgjedhjet duhet të ishin zhvilluar në secilën prej bashkive b...
Presidenti Meta propozoi datën 6 mars për zgjedhjet e pjesshme lokale/ Balla.
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pas konsultimit me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka propozuar datën 6 mars për mbajtjen e zgjedhjeve të pjesshme vendore. ...
Kuvend/ Balla i kërkon Bashës: ‘Kallëzo penalisht Sali Berishën!’
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, i bëri thirrje kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që të kallëzojë penalisht ish-...
Deputeti socialist uroi 28 Nëntorin me foton Enver Hoxhës/ Balla: ‘Po verifikojmë dhe ndëshkojmë sipas kodit të etikës’.
Kryetari i grupit parlamentar të Partisё Socialiste, Taulant Balla pas nderimeve pёr festёn e 29 nёntorit, në varrezat e dёshmorёve nё qytetin e Fierit, ka reaguar rreth veprimit të deputetit soci...
GJKKO lë në burg Artur Ballën dhe Bledar Lilon, bashkëpunëtorë të biznesmenit Taçi
 Nga Rajmonda Basha/ Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka lënë në fuqi masat e sigurisë “Arrest në burg” për Artur Ballën dhe Bledar Lilon. Bledar...