Etiketa: banka

Banka e Anglisë paralajmëron se Britania e Madhe do të bjerë në recesion këtë vit
Banka e Anglisë ka paralajmëruar se Britania e Madhe do të bjerë në recesion pasi rriti normat e interesit me më së shumti në 27 vjet. Ekonomia parashikohet të tkurret në tre muajt e fundit të kë...
Dështimi/ Hajdutët po përparonin në tunelin për të shkuar drejt Bankës në Tiranë, por u kapën.
Një bankë e nivelit të dytë është tentuar të grabitet në qendër të Tiranës, në Bulevardin “Zogu i I”. Mësohet se persona ende të paidentifikuar kanë tentuar grabitjen e bankës pranë Ministrisë së ...
Tiranë: Drejtori i filialit Alpha Bank i vjedh 30 mijë dollarë klientit të bankës.
Operacioni “Bankieri” nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vënë në pranga një 35-vjeçar. Drejtor i një filiali të n...
Sinjale shqetësuese: Goditje financiare, renie e Bursave botërore në Mars.
Renie e bursave botërore në Mars.Eshtë basti i hedge fund më të madhnë botë, Bridgewater, themeluesi i të cilit Ray Dalio sapo ka nënshkruar kontrata sigurimesh për 1.5 miliardë dollarë për të mbr...
Euro vendoset në ekuilibër të ri, shkak sezoni shumë i mirë turistik/ Guvernatori Sejko
Sejko: Gati të ndërhyjmë nëse kursi i këmbimit ndikon në inflacion Banka e Shqipërisë vlerëson se niveli aktual i kursit të këmbimit, ku leku edhe përgjatë kësaj periudhe ka patur një mbiçmim n...
Në Maqedoninë e Veriut plaçkitet banka ‘Tutunska’; 100 mijë euro ‘viktimë’/ ALSAT
Një filial i bankës “Tutunska Banka” në Shkup, Maqedoni e Veriut ka rënë  këtë të hënë pre e grabitësve. Siç raporton “Alsat”, janë grabitur rreth 100 mije euro dhe kanë qenë të paktën tre persona...
Grabitësi i bankës në Tepelenë po kërkohet në të gjitha rrugët, nga toka dhe nga ajri.
Tashmë është identifikuar personi që grabiti me armë një bankë në qytetin e Tepelenës. Ai është Kristo Ruçi, 25 vjeç, i njohur si trafikant droge. Policia është vënë në ndjekje të tij, duke për...
Banorët e Tiranës kanë për të kthyer në bankë rreth një miliardë euro.
Banorët e Tiranës nuk ngurrojnë për të marrë një hua, si për të blerë një shtëpi, apo edhe për qëllime konsumatore, si makina, riparim shtëpie, blerje elektro-shtëpiakesh, apo edhe telefonash celu...
Pse u arratisen nga banka 2 miliardë euro? I thithën Vettingu dhe taksat.
-Është një e pesta e gjithë parasë në vend...- Paraja jashtë sistemit bankar shqiptar arriti kulmin në fund të 2017 duke regjistruar një shifër rekord prej 265 miliardë lekësh, sipas bankës qendror...
I pesti në grabitjen e Bankës ishte një profesionist i provuar me Bankat në Greqi
  (FOTO: I dyshuari i pestë, Admir Murataj)/ Informacionet nga Policia se mbrëmë po “gjuante” nga toka dhe nga ajri për të zbuluar dy personat e tjerë të përfshirë në grabitjen e Bankës...
Faqja 1 prej 212