Etiketa: is_tag

Sot hapet baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Rama: Element sigurie për Ballkanin që kërcënohet jo pak nga Rusia!
Shqipëria rihap sot bazën ajrore të Kuçovës. Report Tv ndjek live ceremoninë e përurimit ku marrin pjesë kryeministri Edi Rama, presidenti Begaj, Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi e diplomatë dhe...
SPAK vë nën sekuestro preventive bazën detare në Sarandë. Nisin hetimet
Nga: Keti Banushi SPAK vendos në sekuestro preventive bazën detare në Sarandë. vendimi lidhet me denoncimin e Artur Meçollarit për privatizimin e pronave të ushtrisë. Për këtë çështje ish shefi...
Masakra e Vitit të Ri në Rusi, vriten 400 ushtarë në bazën ruse, po festonin ndërrimin e vitit
Sido që të shkojë lufta në Ukrainë në vitin 2023, viti që sapo iku shënoi pikërisht gjatë minutave të fundit një nga tronditjet më të mëdha për ushtrinë ruse. Bëhet fjalë ...
Rama vlerëson gatishmërinë e NATO-s: ‘Një bazë detare e teknologjisë së fundit i bën nder situatës së vështirë që kalon bota’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg vlerësoi gatishmërinë e aleancës për të vënë në funksion një bazë detare ...