Etiketa: is_tag

Numri i ushtarakëve të vdekur të Rusisë në Ukrainë tani ka kaluar shifrën 50,000,
Mund të konfirmojë BBC. Në 12 muajt e dytë në vijën e parë - ndërsa Moska e shtyu të ashtuquajturën strategji të e saj të mullirit të mishit - zbuluam se numri i trupave ishte gati 25% më i lar...
Falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta në botë
I mbushur plot me besimtarë që falen për festën e Bajramit, sheshi Skënderbej tërhoqi edhe vëmendjen e medias britanike BBC, e cila ndër 12 fotografitë më të veçanta në këtë ditë festë shumë të rë...
Rama për BBC: ‘T’i vësh krimit një vulë etnike është në vetvete një krim!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë dy-ditore, ku do të ketë një takim shumë të rëndësishëm edhe me homologun, Rishi Sunak. Një nga çështjet që pritet të disku...
Dhjetë vite drejtues i vendit, keni plane të vijoni? Ja si përgjigjet Rama për BBC Radio
Gjatë intervistës në studion e programit “Today” të BBC Radio 4, kryeministri Edi Rama foli edhe për marrëdhëniet me homologun e tij britanik Rishi Sunak. Ndërkohë i pyetur nëse do të vijojë në...
Akuzat e Britanisë për emigrantët, Rama për BBC: Neveri! Mos na akuzoni ne për dështimet tuaja
Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Britaninë e Madhe se po përdor shqiptarët si ‘kokë turku’  për të justifikuar “politikat e saj të dështuara” për kufijtë dhe migracionin. Në një intervistë për ...
Zyra e Kryeministrit Kurti i referohet Kosovës si “Kosovë dhe Metohi”
Nga Blerim Ahmeti/ AP Zyra e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka përkthyer një intervistë të Kurtit për BBC ne gjuhen shqipe dhe ua ka dërguar mediave. Në këtë përk...
Kryeministri Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh krah për krah me Yalda Hakim
Përmes fondacionit që mban emrin e saj ajo shpëtoi dhjetëra vajza nga ferri i Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për prezantuesen Yalda Hakim, jo vetëm një gazetare e klasit ...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim nuk e la me kaq.Udhëtoi nga Londra drejt Shëngjin...
Rama për BBC: Afganët do qëndrojnë në Shqipëri derisa të marrin vizë nga SHBA! Pikëlluese që vende të NATO-s u mbyllën dyert
Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një bashkëbisedim në radio BBC me gazetaren Nuala McGovern, për të folur në lidhje me ardhjen e 607 refugjatëve afganë në vendin tonë...
Rama: ‘Ne nuk harrojmë, kemi qenë dikur si talebanët sot. Evropa e sheh veten në dokumentaret e Netfix!’/BBC
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median britanike BBC në lidhje me strehimin e agfanëve në Shqipëri duke theksuar se ne kemi qenë dikur në vendin e tyre. Rama theksoi se Evro...