Etiketa: is_tag

Bejleri kandidat për eurodeputet, politika në Greqi e përçarë: Vendim dritëshkurtër!
Kandidatura e Fredi Bejlerit për eurodeputet të Parlamentit Europian ka përçarë politikën greke. Zgjedhja e një personi me një të kaluar të errët, i cili po vuan një dënim prej dy vitesh burg m...
“7 provokatorët e kapur në kufi”, gazeta greke: E kaluara e errët e Fredi Belerit! Në `95 do të sulmonte Shqipërinë
Gazeta e njohur greke “Ta Nea” shkruan për të kaluarën e errët të kandidatit të Mitsotakis Fredi Beleri për eurodeputet në zgjedhjet e 9 qershorit. Bëhet fjalë ngjarjen e 19 marsit të vitit 1995 k...
Ilir Meta kërkon të shkojë në burg të takojë Fredi Belerin.
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i është drejtuar prokurorëve të SPAK me një kërkesë për marrjen e lejes për të takuar në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Kërkesa e ...
Beleri rrëzohet edhe nga Gjykata Kushtetuese
Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë Fredi Beleri i cili kërkoi shfuqizimin e masës së sigurisë arrest në burg për të me vendim të GJKKO dhe Apelit. ...
Reagimi i Greqisë pas dënimit të Belerit/ Hasani: Respektojmë maksimalisht vendimet e gjykatave
Ministri i jashtëm, Igli Hasani iu përgjigj interesit të medias lidhur me reagimin e Greqisë pas dënimit një ditë më parë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri “Shqipëria do...
LAJMI FUNDIT/ GJKKO dënon Fredi Belerin me 2 vite burg, Koroveshi 1.5 vite burg.
Gjykata e Posaçme ka dënuar me 2 vite burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri për korrupsion aktiv në zgjedhjet lokale të 2023-it. Ndërsa Pandeli Kokaveshi është dënuar me 1.5 vite ...
“Beleri, turpi i Himarës”/ Krahasimi i ish zyrtarit të policisë: Nëse Kurti do kandidonte Radojçiçin, do ta vrisnin!.
Ish drejtori i policisë, Shemsi Prençi deklaroi se Fredi Beleri është turpi i Himarës. Në emisionin “360 gradë’ në ABC News, Prençi u shpreh se nëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të ka...
Gjyqi për Belerin, i riu tenton të djegë flamurin e “Vorio-Epirit” para SPAK, shoqërohet nga policia
Është tensionuar situata në hyrje të Prokurorisë së Posaçme, aty ku akuza është duke dhënë konkluzionet për çështjen e shitblerjes së votave në Himarë, ku i akuzuar është kryetari i zgjedhur më 14...
GJKKO, përfundon shqyrtimi i dosjes për Fredi Belerin! Dëgjohet dëshmia e specialistes së burgjeve! Më 13 shkurt SPAK jep pretencën
Ka mbaruar procesi gjyqësor për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili është vënë nën akuzë për shitblerje votash. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se në seancën e ...
Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën e Belerit për t’u betuar si kryebashkiak i Himarës
Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri për leje të posaçme. Kjo leje lidhej pikërisht...