Etiketa: is_tag

GJKKO kalon për gjykim dosjen e Fredi Belerit me akuzën për blerje votash
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kaluar për gjykim dosjen ndaj Fredi Belerit, i akuzuar nga SPAK për korrupsion zgjedhor. Gjyqi ndaj Belerit në GJKKO do të zhvi...
“Beleri” turpëron gazetarin grek në Washington
Nga T. Çela Një gazetar grek, që për ironi të fatit të tij ngjan si sozi e Sadam Husein, i ka bërë zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit një pyetje lidhur me marrëdhëniet mes Greqisë ...
DASH reagon për çështjen ‘Beleri’: Presim që Shqipëria ta trajtojë sipas ligjeve të veta
Departamenti Amerikan i Shtetit iu dërgoi një tjetër mesazh autoriteteve shqiptare në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Himarës Fredi Beleri , i cili mbetet në paraburgim. Sipas Departamentit t...
GJKKO cakton datën e seancës së parë për gjykimin ndaj Fredi Belerit
GJKKO ka caktuar datën 14 Shtator për seancën e parë ndaj Fredi Belerit. Mësohet se kryebashkiaku i Himarës i cili ende nuk e ka ushtruar detyrën e tij, ka bërë dy kërkesa për leje të veçantë, ...
Çështja “Beleri”, Xhaçka i përgjigjet Greqisë: Ia kam bërë të qartë homologut, nuk duhet të niset nga ligji grek por nga ligji shqiptar
Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis për çështjen “Beleri”. Xhaçka thotë se organet e reja të drejtësisë shqiptare kanë folur qart...
Cështja “Beleri”, Rama: Drejtësia të veprojë!
  Gjatë konferencës për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur dhe sistemin e ri të drejtësisë, për të cilin u shpreh se e ka vlerësuar nëpërmjet rrjeteve sociale. Gjithashtu Ram...
BE rrëzon Athinën për ‘Belerin’: Nuk ndërhyjmë në drejtësinë shqiptare!
Reagimet ‘kërcënuese’ të Athinës, për bllokim të fondeve dhe rrugës së shqipërisë drejt BE, janë hedhur poshtë nga Bashkimi Europian. Në reagimin për Report TV, zedhenesja e KE Ana Pisonero tha se...
Deputeti grek viziton Fredi Belerin dhe kërcënon Shqipërinë me ‘hapin tjetër në BE’.
Deputeti grek i Partisë Demokracia e Re, Angelos Syrigos ka takuar këtë të premtë në qeli, kreun e zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri. Në një prononcim për mediat, Syrigos tha se nda...
Greqia kujtohet për Belerin: Mos e shkarkoni, do të përkeqësoni marrëdhëniet me ne!
Greqia insiston në lirimin nga burgu të Fredi Belerit. Në një intervistë për kanalin televiziv shtetëror, Ministri i Jashtëm i Greqisë, Giorgos Gerapetritis, ka kritikuar autoritetet shqiptare për...
SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim dosjen e Fredi Belerit. Sekuestrohen laptopët, celularët dhe të gjithë dokumentet
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin dhe bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshin, të...